Sonda SYS, polski producent przemysłowych drukarek 3D, pracujących w technologii SLS, zawarł współprace z kanadyjskim LeoSparq Ltd. Firma, na mocy podpisanej umowy, będzie odpowiedzialna za wszystkie działania sprzedażowe i serwisowe urządzań SondaSYS w Ameryce Północnej, skupiając się głównie na Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

SondaSYS specjalizuje się w technologii selektywnego spiekania laserowego. Flagowe urządzenie firmy, SL02 jest jedyną na światowym rynku drukarką SLS 3D z wbudowaną
opcją zmiany objętości komory roboczej. Z uwagi na ten fakt, urządzenie jest optymalnym wyborem dla firm, które chcą wykorzystywać swoja drukarkę drukarkę 3D zarówno do wytwarzania addytywnego prototypów jak i produkcji nisko seryjnej.

Od teraz, rozwiązania SondaSYS będą stale obecne na rynkach Ameryki Północnej. Odpowiedzialna za sprzedaż, programowanie, usługi serwisowe i konserwacyjne na tych rynkach firma LeoSparq działa w obszarze automatyki. Koncentruje się na dostarczaniu niestandardowych rozwiązań automatyki przemysłowej dla różnych branż produkcyjnych, m.in. motoryzacyjnej, lotniczej i obronnej.

Leo Zuchowski, CEO LeoSparq, mówi, że zawarta współpraca pozwoli na dostarczanie rozwiązań do zastosowań, gdzie wymagane jest zachowanie wysokiej jakości przemysłowej. Według jego informacji, firmy w Kanadzie, a także w Stanach Zjednoczonych, szukają wszechstronnego urządzenia drukującego 3D, które może zostać wykorzystane do rożnych zastosowań, zarówno w szybkim prototypowaniu jak i produkcji.

Obecnie, inżynierowie SondaSYS prowadzą prace nad stworzeniem “small SLS system” (ilustracje poniżej), urządzenia do drukowania 3D z proszków dedykowanych zastosowaniom medycznym. W ramach projektu, współpracują z zespołem badawczym pod kierownictwem dr Andrzeja Hudeckiego z Instytutu Metali Nieżelaznych, będącego częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować