W czasie Euro sklepowe półki uginają się od sportowych gadżetów. Flagi, ubrania czy naczynia z logo mistrzostw biją rekordy sprzedaży. Pamiątki te nie muszą być pomysłowe, ponieważ większość kibiców i tak będzie chciała kupić coś w barwach swojej reprezentacji. Prawdziwi amatorzy mogą zdecydować się na zakup np. grilla w kształcie piłki lub… spersonalizowanego stołu do trambambuli, popularnej gry potocznie nazywanej “piłkarzykami”. Unikalny stół powstał dzięki technologii druku 3D.

To prawdziwa gratka dla fanów angielskiej reprezentacji. Autorem projektu jest bristolska firma CEL, będąca producentem multimateriałowej drukarki 3D Robox. Druk 3D pozwolił wiernie odwzorować wygląd zawodników z ich drużyny narodowej, a możliwość korzystania z wielu tworzyw nadała im bardziej naturalny wygląd (sprzęt korzysta z tradycyjnego PLA i ABSu, a również nylonu, HIPS, PETG i CO-PET).

Wszystkie figurki można pobrać za darmo z platformy myminifactory. Twórca sugeruje, że pasują one idealnie do tego stołu, dostępnego na Amazonie. CEL lubi angażować się w różne projekty z drukiem 3D w tle. Po skandalu z udziałem Jeremy’ego Clarksona, znanego z programu Top Gear emitowanego przez BBC, stworzyli swoją wersję gry dla dzieci “Głodne Hipcie” dla niewtajemniczonych użytkowników – zwierzęta miały wydrukowane głowy prowadzącego.

3D-printed-foosball_Robox_1

Pomysł wydawałby się jeszcze ciekawszy, gdyby firma udostępniła również podobizny rywali Anglików. Gra przy takim stole byłaby wtedy zdecydowanie bardziej emocjonująca. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by entuzjaści sportu i druku 3D z innych państw zaprojektowali modele swoich graczy . Czy doczekamy się figurek Polaków?

Źródło: 3dprint.com

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Po godzinach