I kolejny po drukowanej, przestrzennej okładce komiksu, świetny pomysł na wydruk 3D! Dział marketingu monachijskiej firmy produkującej fotele biurowe – aeris, stworzył unikalny i na swój sposób rewolucyjny materiał reklamowy w postaci katalogu zawierającego oprócz standardowej ulotki i folderu… miniaturę wydrukowanego produktu! W ten oto sposób klient otrzymuje nie tylko unikalny gadżet, lecz również pogląd na rzecz, którą zamierza zakupić. Czyżby nowy sposób na pozyskiwanie klientów…?

Zestaw marketingowy aerisa składa się z małego pudełka, w którym zawarte są ulotka i folder ze zdjęciami oferowanego fotela. Oprócz tego, wewnątrz klient znajdzie miniaturową wersję produktu, wydrukowanego w technologii SLS. Box reklamowy jest prawdziwym hitem wśród resellerów firmy, stanowiąc dla nich świetne narzędzie sprzedażowe. Potencjalny klient otrzymując oprócz standardowej oferty tego typu niezwykły gadżet, nie jest zwykle w stanie przejść wokół niej obojętnie…

Miniaturowe krzesła są drukowane w technologii SLS, a następnie malowane na czarny kolor i w zależności od konkretnego modelu – ozdabiane  farbą metalizującą, złocone lub piaskowane. Od strony wizualnej otrzymuje się zatem praktycznie wierną kopię sprzedawanego produktu.

Generalnie jestem pod wielkim wrażeniem tego rozwiązania i jestem pewien, że może miec one fantastyczne zastosowanie w branży reklamowej. Druk 3D może mieć tu wręcz idealne zastosowanie, gdyż za jego pomocą możemy drukować szereg unikalnych i spersonalizowanych gadżetów reklamowych dla klientów, będących równocześnie istotną częścią składową oferty, gdyż będzie prezentować rzeczywisty produkt – tyle, że w pomniejszeniu.

Źródło: www.3dprintingindustry.com
Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D