DyeMansion ogłosiło na targach Formnext 2022 rynkową premierę nowego modelu stacji do post-processingu – Powerfuse S. Maszyna jest reklamowana jako pierwsze w historii ekologiczne rozwiązanie do przemysłowego polerowania vaporowego i ulepszania powierzchni wydruków 3D. Klasyczny model Powerfuse S współpracuje ze wszystkimi popularnymi sztywnymi i elastycznymi materiałami na rynku, takimi jak PA, TPU, ULTEM i inne. Nowy Powerfuse S PP jest z kolei dedykowany do pracy z wydrukami 3D wykonanymi z polipropylenu.

Nowa maszyna zapewnia więcej możliwości zastosowań z wykorzystaniem polipropylenu w branżach wytwarzania przyrostowego, takich jak motoryzacja, technologia medyczna i chemiczna, towary konsumpcyjne i prototypowanie. VaporFuse VF44 EcoFluid PP jest w 100% pochodzenia biologicznego i jest łatwo biodegradowalny, a także nietoksyczny: bez PFAS, bez CMR, bez vPvM/PMT. Ponadto użytkownicy mogą cieszyć się bezkonkurencyjnym kosztem części przy pełnej zdolności produkcyjnej dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji i zamkniętej pętli obiegu ze zintegrowanym odzyskiem rozpuszczalnika.

Polipropylen jest jednym z najczęściej przetwarzanych tworzyw sztucznych na świecie, którego zalety wynikają z ceny, wytrzymałości i ciągliwości, a także odporności chemicznej. Dzięki nowemu modelowi Powerfuse S, DyeMansion zapewnia kompleksowe rozwiązanie do przemysłowego przetwarzania polipropylenu i pozycjonuje się jako partner rynkowy w zakresie PP w sektorze druku 3D.

Rozwiązanie DyeMansion zostało już zweryfikowane we współpracy ze wszystkimi dostawcami PP dla druku 3D, w tym Stratasys, HP, BASF, EOS, ALM, Prodways, AM Polymers, Covestro i innymi.

Niezależnie od premiery sprzętowej, DyeMansion ogłasiło swoją pierwszą rodzinę produktów cyfrowych, DyeMansion 360° Digital Services. Obejmuje to DyeMansion Workflow Center, DyeMansion Data Connect i DyeMansion Remote Service. DyeMansion Workflow Center to aplikacja internetowa działająca w chmurze i przeglądarce. DyeMansion wybrała Siemens MindSphere jako platformę do stworzenia swojego produktu. Oferuje monitorowanie na żywo, niestandardowe alerty i historię przepływu pracy. Klienci mogą monitorować i analizować własny przepływ pracy, co pozwala na znacznie większą produktywność, zautomatyzowaną identyfikowalność, wydłużony czas sprawności i elastyczność.

DyeMansion Data Connect zapewnia na miejscu dane maszynowe i procesowe dla systemów MES/ERP, co oznacza, że ​​żadne dane klientów nie wypłyną na zewnątrz. Klienci odnoszą korzyści z uproszczonej integracji, pełnego zestawu danych, wysokiej kompatybilności i elastyczności.

Usługa zdalna DyeMansion zapewnia maksymalny czas sprawności dzięki bezpośredniemu rozwiązywaniu problemów, wydajniejszej współpracy dzięki ukierunkowanemu wsparciu i zmniejszeniu zasobów dzięki szybkiej i wydajnej usłudze zdalnej.

DyeMansion dołącza do platformy oprogramowania CO-AM firmy Materialise, aby usprawnić produkcję seryjną AM jako partner w zakresie post-processingu. Dostęp do przepływu pracy DyeMansion Print-to-Product można bezproblemowo uzyskać w CO-AM za pomocą standardowego interfejsu OPC-UA.

Współpraca z Nexa3D

DyeMansion i Nexa3D – producent ultraszybkich profesjonalnych i przemysłowych polimerowych drukarek 3D, ogłosili strategiczne partnerstwo w celu automatyzacji kompleksowych przepływów pracy — od druku 3D po gotowe części. To partnerstwo wykorzysta zautomatyzowany sprzęt do przetwarzania końcowego DyeMansion, możliwości wysokiej przepustowości drukarki 3D Nexa3D QLS 820, a także integrację sterownika PLC firmy Siemens i potężne oprogramowanie NexaX dla produkcji QLS.

Współpraca z HP

Na trgach Formnext 2022 HP zaprezentowało swój nowy model drukarki 3D – Jet Fusion 5420W. HP ściśle współpracuje z DyeMansion, oferując połączone przepływy pracy przetwarzania końcowego do wykańczania i barwienia białych części wyprodukowanych na nowej maszynie. DyeMansion zapewnia szeroką gamę żywych kolorów o wysokiej spójności kolorów i różnych wykończeniach w zależności od potrzeb aplikacji.

Źródło: www.dyemansion.com
Zdjęcia: www.dyemansion.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like