Tytuł bardzo naciągany, ale nie bardziej niż pomysł na biznes pewnej brytyjskiej firmy, która dzięki dobrodziejstwom techniki pozwala rodzicom obejrzeć swoje nienarodzone dziecko.

Może jednak krytyka w tym przypadku jest nie na miejscu, skoro coś się sprzedaje to można uznać to za dobry pomysł. Firma Baby:Boo założona przez Katie Kermode, która postanowiła założyć działalność tego typu po dwóch poronionych ciążach. Przedsiębiorstwo Katie umożliwia rodzicom stworzenie wydruku 3D płodu, wydruk przygotowywany jest w oparciu o skan wykonany za pomocą medycznego sonografu, który poddany jest obróbce na potrzeby wydruku.

Katie przekonuje, że jest to świetny sposób na rozładowanie stresu podczas ciąży, przyrównuje proces do tworzenia gipsowych odcisków stóp i rączek dzieci. Kobieta podkreśla, ze jest to wspaniały sposób na pokazanie dziecka całej rodzinie w zupełnie nowy sposób, który do tej był teoretycznie nieosiągalny.

b2

Autorka pomysłu zachęca do tworzenia wydruków płodów po przekroczeniu 28 tygodnia ciąży kiedy wszystkie organy i kończyny są już rozwinięte.

Źródło: 3dprint.com

Grafiki:[1][2]

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D