E3D – czołowy, brytyjski producent akcesoriów do drukarek 3D pracujących w technologii FDM / FFF, wprowadził do oferty nową linię produktów przystosowanych do pracy z wysokotemperaturowymi tworzywami sztucznymi. Jest to pokłosie współpracy firmy z Victrex – producentem materiałów termoplastycznych, który wprowadza na rynek nowe gatunki filamentów PEEK i PEAK, charakteryzujących się wysokimi temperaturami drukowania 3D. Do oferty E3D trafiają grzałki o znacząco podwyższonych zakresach temperatur i nowe stoły robocze.

Nowe grzałki mają zwiększoną wydajność i niezawodność oraz są w stanie skuteczniej rozpraszać ciepło.  Pracują w temperaturach do 550ºC. E3D rozwiązało dwa główne problemy związane z drukowaniem tworzyw w bardzo wysokich temperaturach. Pierwszym jest niewystarczająca moc standardowych grzałek, nie posiadających wystarczającej mocy podczas pracy, a drugim tendencja do spalania się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin przy pracy powyżej 400ºC.

Nowe grzałki wykorzystują nowy rodzaj drutu oporowego, otoczonego szczelnie izolacją ceramiczną, a wkład jest wyposażony w specjalną powłokę o wysokiej przewodności cieplnej.

Nowe stoły robocze rozgrzewają się do temperatury 100°C w czasie zaledwie 80 sekund, a ich maksymalna temperatura grzania może dobić do 200°C! Stoły są wykonane z aluminium o grubości 3 mm. E3D Zdaje sobie sprawę z ryzyka pracy z grzałkami o takiej mocy (i takiej powierzchni!) i zaleca szczególną uwagę w pracy z nimi.

Do obydwu w/w produktów producent zaleca stosowanie także bloku głowicy E3D V6 wykonanego z miedzi i powlekanego niklem, który również jest dostosowany do pracy w temperaturach do 500°C.

 

Ceny nowych produktów w sklepie E3D to:

Bloki głowic można kupić np. w polskim Blackfrog.pl za kwotę 120,00 PLN brutto.

Źródło: www.e3d-online.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like