Fiberlogy, jeden z największych polskich producentów filamentów, poszerza swoją ofertę o nowy materiał z rodziny EASY. Dotychczas dostępnych tworzyw sztucznych oferowanych przez producenta dołącza EASY ABS. Podobnie jak pozostałe filamenty z rodziny EASY, materiał jest łatwiejszy w druku od tradycyjnego ABS-u, jednocześnie pozwala wytwarzać trwałe i wytrzymałe modele.   

Modele wydrukowane 3D z EASY ABS posiadają wysoką udarność i wytrzymałość na działanie wysokich temperatur (do ok. 90°C) oraz chemikaliów. Filament pozwala na tworzenie modeli o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, zachowując przy tym niską masę (jego gęstość to 1,07 g/cm3). Materiał doskonale sprawdzi się do drukowania 3D komponentów pracujących w trudnych warunkach, narażonych na uderzenia czy podwyższoną temperaturę. 

W przeciwieństwie do swojego konwencjonalnego odpowiednika, EASY ABS nie wymaga zamkniętej komory roboczej. Jest to znaczne udogodnienie, gdyż teraz, filament może być drukowany na drukarkach 3D o otwartej konstrukcji, np. Prusa MK3S czy Creality. Jak zapewnia producent, zredukowano także skurcz materiału, oraz obniżono temperaturę druku do 235-255°C. Dzięki temu EASY ABS jest dostępny dla niemal każdej desktopowej drukarki 3D. Aspektem, który pozostaje niezmienny jest wydzielanie się szkodliwych oparów przy druku 3D z tego materiału. Należy unikać przebywania w otoczeniu urządzenia pracującego z tym materiałem, oraz zapewnić jego właściwą wentylację.

Parametry druku 3D z filamentu EASY ABS.

Dzięki łatwej obróbce modeli wydrukowanych 3D z EASY ABS, modele mogą uzyskać wysokie walory estetyczne. Poddając wydruki działaniu oparów acetonu, można osiągnąć nie tylko gładką powierzchnię, ale ze względu na transparentny charakter filamentu, także efekt “szklanego” wykończenia z wysokim połyskiem. EASY ABS doskonale sprawdzi się do wytwarzania elementów ozdobnych (klosze lamp, wazy, obudowy), modeli imitujących szkło, czy funkcjonalnych prototypów. 

Filament jest dostępny w czterech transparentnych wersjach kolorystycznych – Pure, Burgundy, Orange oraz Light Green. Producent planuje jednak poszerzenie gamy kolorystycznej o wersje nietransparentne. 

EASY ABS będzie dostępny w sprzedaży od połowy listopada 2020 przez sieć lokalnych dystrybutorów materiałów Fiberlogy.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like