Druk 3D biżuterii jest jednym z popularniejszych obszarów usługowego drukowania. Specjalizują się w tym oczywiście największe firmy tego typu w postaci Shapeways, Materialise czy Sculpteo. Biżuteria wychodząca z tych firm nie różni się zwykle niczym od prawdziwych wyrobów jubilerskich, jest wykonana bowiem z dokładnie tych samych metali szlachetnych – złota lub srebra. Oprócz tego wiele firm i osób próbuje swojego szczęścia z tańszymi materiałami, chociażby tradycyjnym ABS lub PLA, drukując wymyślne ozdoby w technologii FDM. W Polsce do tej pory najbardziej znaną przedstawicielką tego segmentu była Paula Szarejko, współpracująca na co dzień z ZMorphem. Teraz być może rośnie jej poważny konkurent  w postaci Ekoterii.pl – firmy specjalizującej się w projektowaniu i druku 3D biżuterii z PLA.

Ekoteria to nowa marka, wykorzystująca technologię druku 3D, do drukowania biżuterii i dodatków z biodegradowlanego PLA. Marka została stworzona z myślą o ludziach nowoczesnych, świadomych oraz pragnących oryginalności, którzy zaspokajają swoje potrzeby bez kolizji ze środowiskiem naturalnym. Produkty Ekoterii opakowane są w ręcznie składane tekturowe pudełko z jadalnym wypełnieniem. Oficjalne otwarcie sklepu Ekoterii odbędzie się 26 maja – w dniu święta matki. W tym dniu wszystkie mamy mogą liczyć na specjalną ofertę. Natomiast z okazji Dnia Dziecka rusza Ekoteria Kids – linia dla dzieci z lekką i delikatną bransoletką Stretchy w wielu kolorach.

Ekoteria 02

Ekoteria do druku 3D wykorzystuje drukarki 3D MakerBot Replicator 2X. Dobrą informacją jest to, że w druku wykorzystują PLA, gdyż MakerBot posiada bardzo bogatą ofertę jeśli chodzi o materiały, dlatego można spodziewać się feerii barw i różnego rodzaju efektów wizualnych.

Ekoteria kids

Choć sam osobiście podchodzę z dystansem do tego typu projektów, z chęcią pozwolę się zaskoczyć ekipie Ekoterii, życząc jej samych sukcesów już na starcie. Z firmą można się skontaktować przez media społecznościowe:

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News