Rynek esktruderów do RepRapów jest od pewnego czasu dość mocno spolaryzowany. Z jednej strony mamy dość drogie, ale cieszące się bardzo dobrą opinią produkty popularnej, brytyjskiej firmy E3D – z drugiej, tanie ekstrudery z Chin, które niejednokrotnie potrafią pozytywnie zaskoczyć swoich użytkowników. Wśród polskich producentów od dłuższego czasu palmę pierwszeństwa dzierży Goliat produkcji kieleckiego TYTAN3D. Teraz pojawia mu się nowy konkurent, w postaci ekstrudera DODO z PJD Automatyka.

Firma kierowana przez Pawła Janusza Dobrowolskiego jest doskonale znana wszystkim pasjonatom RepRapów w Polsce. Ma on na koncie stworzenie drukarki 3D BYQ oraz bardzo popularnych głowic drukujących LAMA. Ekstruder DODO to kolejna pozycja w jego katalogu produktów, która właśnie wchodzi na rynek. Jest już dostępny w przedsprzedaży w sklepie internetowym Blackfrog.pl.

Ekstruder jest przystosowany do pracy z filamentem o średnicy 1.75 mm. Ma regulowany docisk, możliwość zwolnienia docisku bez utraty wcześniejszego ustawienia, minimalny prześwit pozwalający na lepsze drukowanie z filamentów elastycznych i gumowych, możliwość mocowanie na standardowy rozstaw Wade oraz mocowanie od boku przez otwory gwintowane M4. DODO jest kompatybilny ze wszystkimi głowicami o kołnierzu ∅16, czyli E3D, LAMA 3D, JHead etc. Ekstruder waży 125 g.

Aktualna cena ekstrudera to 180 PLN. Można go zamówić tutaj. Wysyłki będą realizowane po 8 listopada 2016 r., wtedy też trafi on do otwartej sprzedaży, z terminem wysyłki 48h.

Źródło: www.blackfrog.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować