Jeden z najpopularniejszych chińskich producentów drukarek 3D Creality wprowadził na rynek nową drukarkę 3D, dedykowaną do bardzo szybkiej pracy – Ender-7 ma pozwolić na wytwarzanie z prędkością do 250 mm na sekundę. Urządzenie jest skierowane do hobbystów i amatorów druku 3D, którym zależy na maksymalnym przyspieszeniu wytwarzanie części. 

Creality istnieje na rynku druku 3D od 2014 roku sukcesywnie poszerzając swoje portfolio o kolejne drukarki 3D. Pomimo, że firma posiada w ofercie serię systemów do wytwarzania z żywicy światłoutwardzalnej LD i HALOT, a także inne drukarki 3D wykorzystujące filament CP-01, CR-6, CR-10, CR-X Pro i CR-30 to najbardziej znane są urządzenia z rodziny Ender.

Seria Ender cieszy się największą popularnością, głównie ze względu na możliwość łatwego wprowadzenia modyfikacji i przystępną cenę. Z każdą kolejną generacją drukarek 3D producent wprowadzał kolejne ulepszenia. Ender-3 Pro posiada mocniejszy zasilacz, natomiast Ender-3 Max pozwala realizować większe wydruki dzięki większej platformie roboczej. 

Ender-7 został zaprojektowany do ultra szybkiego prototypowania. Pozwala na znacznie szybsze drukowanie 3D niż inne systemy do wytwarzania w technologii FDM dostępne na rynku. Przeważnie prędkość nanoszenia nie przekracza 200 mm na sekundę, podczas gdy nowy Ender-7 pozwala osiągnąć aż 250 mm na sekundę. Uzyskanie takich wartości jest możliwe dzięki zastosowaniu podwójnego silnika krokowego 42-60 i strukturze  Core-XY, która pomaga zachować większą stabilność i precyzję podczas wytwarzania. 

Zastosowane rozwiązania pozwalają na znacznie szybsze wytwarzanie, bez utraty jakości wydruków 3D. W urządzeniu użyty został także ulepszony wentylator chłodzący z unikalnymi kanałami skrzydełkowymi. Nowy Ender pobiera o 169% więcej powietrza niż poprzednie modele, zapewniając lepsze chłodzenie. Zastosowanie precyzyjnej szyny liniowej pozwoliło zredukować zużycie ścierne i zwiększyć stabilność drukowania 3D. Maszyna dynamicznie dostosowuje prędkość poruszania się głowicy, zwiększając wydajność i jakość wytwarzania. Komora, w której topiony jest materiał może pomieścić nawet do 50 mm³ materiału. Dzięki temu drukowanie 3D jest płynne i bezproblemowe, nawet przy wysokich prędkościach wytwarzania.

Pomimo, że nowa drukarka 3D chińskiego producenta posiada całkowicie odmienny design niż Ender 5  i 6, to nadal zapewnia wysoką stabilność wytwarzania. Posiada mniejszą objętość roboczą niż Ender-5, która pozwala na drukowanie 3D elementów o maksymalnych wymiarach 250 x 250 x 300 mm. 

Specyfikacja techniczna:
 • objętość robocza: 250 x 250 x 300 mm
 • wielkość drukarki 3D: 430 x 560 x 570 mm
 • waga drukarki 3D: 17,2 kg
 • maksymalna temperatura platformy roboczej: 100 st. C
 • maksymalna temperatura drukowania 3D: 260 st. C
 • kompatybilne materiały: PLA, ABS, PETG
 • łączność: USB, karta TF, Creality BOX

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w cenie $699.

źródło: creality.com

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

  Comments are closed.

  You may also like