Stratasys pojawia się na łamach naszego serwisu zwykle w kontekście MakerBota lub profesjonalnych urządzeń dla dentystów i protetyków, tymczasem chlebem powszednim dla tej firmy są maszyny dla prototypowania przemysłowego drukujące w technologiach FDM i PolyJet. Na uwagę zasługują przede wszystkim projekty związane z PolyJet w postaci drukarek 3D budowanych przez Objeta, przede wszystkim Objet 500 Connex3 – pierwsze pełnokolorowe urządzenie drukujące w tej technologii. Niedawno Stratasys zaprezentował nowy materiał dedykowany dla Objetów w postaci Endur, symulujący polipropylen.

Endur jest elastycznym i bardzo wytrzymałym materiałem, zapewniającym wysoką odporność na uderzenia i rozciągliwość. Zaczyna odkształcać się w temperaturach powyżej 54°C. Ponadto charakteryzuje się wysokiej jakości wykończeniem o prawie idealnie gładkiej powierzchni. Te właściwości sprawiają, iż materiał ma świetne zastosowanie w tworzeniu prototypów posiadających właściwości polipropylenu. Może być wykorzystywany np. w produkcji elementów ruchomych, zatrzaskowych, jak również tworzeniu obudów lub pojemników z pokrywkami. Obszary, w których może być wykorzystywany to dobra konsumenckie, elektronika, jak również części do wyposażenia dla branży motoryzacyjnej

Stratasys Endur

Endur występuje w kolorze białym i może być wykorzystywany na takich maszynach jak Objet EdenV, Objet Connex, Objet500 Connex3 i Objet 30Pro 3D.

Źródło: www.blog.stratasys.com
Grafika: [1] [2]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować