Etihad Airways, narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, nieustannie inwestuje w innowacje, starając się optymalizować zarówno system produkcji jak i napraw swoich samolotów. Teraz linie lotnicze podjęły współpracę z EOS, jedną z najpopularniejszych firm z sektora profesjonalnych rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych.

Drukarki 3D od EOS mają stanowić część parku maszynowego obiektów, w którym prowadzone będą prace konserwacyjne, naprawy i przeglądy samolotów. Według specjalistów z Etihad Airways technologia druku 3D  wydaje się mieć kluczowe znaczenie jeśli chodzi o przemysł lotniczy – możliwość łatwej optymalizacji projektów i nanoszenia poprawek w projektach odgrywa znacząca rolę w przypadku optymalizacji systemów produkcyjnych.

Jednym z celów strategicznych zawartej współpracy jest tworzenie w technologii przyrostowej elementów wyposażenia kabiny samolotu – m.in. fragmentów obudów ekranów umieszczanych w fotelach pasażerów z materiałów polimerowych. Zanim jednak do tego dojdzie zarówno maszyny jak i materiały eksploatacyjne EOS muszą przejść niezbędny proces certyfikacyjny, potwierdzający ich wysoką jakość, niezbędną w tego typu aplikacjach.

Na dalszych etapach współpracy Etihad Airways planuje rozpoczęcie badań nad nowymi tworzywami, szukając jednocześnie nowych zastosowań dla technologii addytywnych w przemyśle lotniczym.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like