EOS uruchomił nową sieć produkcji kontraktowej łączącej klientów końcowych z partnerami produkcyjnymi działającymi w sektorze druku 3D, dzięki czemu będą mogli tworzyć wysokiej jakości części w szybki i niezawodny sposób. Początkowo sieć zostanie utworzona w regionie EMEA z siedmioma partnerami: FKM w Niemczech, Erpro i Volum-E we Francji, Pankl w Austrii, Materialise w Belgii, Oerlikon w Szwajcarii i Niemczech (firma ta prowadzi również działalność w Azji i USA) oraz Hasenauer & Hesser również w Niemczech. Docelowo zostanie ona rozszerzona na całym świecie, a w nadchodzących miesiącach dołączy większa liczba partnerów.

Nowa sieć produkcji kontraktowej opiera się na ofertach EOS w istniejących sieciach partnerskich. Klienci poszukujący zaufanego partnera w zakresie wytwarzania addytywnego do produkcji swoich części, zamiast produkcji we własnym zakresie, mogą zwrócić się do sieci w celu uzyskania wsparcia – od szybkiego prototypowania po małe serie liczące 1000 części.

Markus Glasser, starszy wiceprezes EOS na region EMEA, powiedział – „chcemy, aby nasi klienci odnosili sukcesy. Zlecając produkcję AM partnerowi z sieci Contract Manufacturing Network, klienci zajmujący się małymi seriami uzyskają tę samą jakość EOS i wiedzę branżową, do której przyzwyczaili się wszyscy nasi klienci. Nasi partnerzy sieciowi są również w stanie działać jako użytkownicy pilotażowi w zakresie rozwoju nowych technologii w EOS, dając nam cenny wkład i wspólnie opracowując innowacje, które będą kształtować przyszłość AM”.

Firmy, które chcą zostać partnerem EOS, przechodzą dokładną i dedykowaną ocenę, w której muszą spełnić określone kryteria, takie jak konieczność obsługi klientów w regionie EMEA. Doświadczeni partnerzy muszą mieć zainstalowanych co najmniej pięć systemów EOS z najnowszej generacji maszyn, które są regularnie konserwowane i kontrolowane. EOS oferuje wszystkie narzędzia potrzebne do zapewnienia zdalnego serwisu w ramach programu konserwacji zapobiegawczej, umożliwiając partnerom produkcyjnym EOS oferowanie najwyższych poziomów wydajności i dostępności systemu.

Ponadto partnerzy Contract Manufacturer Network muszą przetwarzać proszek ekosystemu EOS, aby zapewnić, że mogą dotrzymać tych samych standardów jakości. Partner musi posiadać sprawdzony system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001 i spełniać określone kluczowe wskaźniki efektywności w takich obszarach, jak zadowolenie klienta, wskaźniki złomu i terminowość dostaw.

Partnerzy EOS Contract Manufacturing Network zostaną uwzględnieni w centrum partnerskim MakerVerse, platformie marki EOS na MakerVerse. Dzięki temu partnerzy sieci będą mieli możliwość poszerzenia swojego zasięgu o potencjalnych klientów końcowych, jednocześnie maksymalnie upraszczając proces zamawiania. Współpraca sieci EOS Contract Manufacturing Network z MakerVerse jako partnerem w zakresie realizacji zamówień umożliwia klientom dostęp do wszystkich możliwości produkcyjnych sieci Contract Manufacturing Network EOS.

Źródło: www.eos.info

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like