EuroMold to największa impreza targowa poświęcona technologiom wytwórczym – przede wszystkim wtrysku oraz druku 3D. Każdego roku na targach wystawia się ok. 1000 firm z całego świata, a targi odwiedza blisko 55.000 osób. Do tej pory targi odbywały się we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, jednakże od tego roku, ich lokalizacja zostanie przeniesiona do Düsseldorfu, co było zresztą komunikowane już na ostatnich, zeszłorocznych targach. Pierwszą konsekwencją tej zmiany jest decyzja niemieckiego EOS`a – czołowej firmy produkującej profesjonalne drukarki 3D drukujące w technologii SLS i DMLS na świecie do rezygnacji z udziału w tych targach. Zamiast na EuroMoldzie, EOS zamierza wystąpić na konkurencyjnej imprezie targowej “formnext powered by TCT“, która odbędzie się miesiąc później, na koniec listopada.

Według relacji kilku osób, które odwiedziły EuroMold w zeszłym roku, te wielce zasłużone dla rozwoju branży druku 3D targi były pewnym rozczarowaniem (przynajmniej w kontekście technologii druku 3D). Być może w podobny sposób odczuwają to różne inne firmy – a z pewnością czuje to EOS, którego szef sprzedaży i marketingu – Dr. Adrian Keppler, skomentował decyzję o zmianie w następujący sposób:

Naszym celem było podjęcie bardzo przemyślanej decyzji dla przyszłości zarówno naszej firmy jak i całej branży. Funkcjonujemy w fascynującym i cały czas rosnącym środowisku rynkowym i widzimy olbrzymi potencjał dla całej branży druku 3D. Po dogłębnej analizie wszystkich możliwych alternatyw, uznaliśmy że “formnext powered by TCT” ma największy potencjał aby stać się w przyszłości czołowym wydarzeniem targowym o charakterze globalnym, które zagwarantuje najlepsze warunki ku temu, aby zaprezentować rynek druku 3D w odpowiedni sposób. Wierzymy, że już wkrótce dołączą do nas wszystkie liczące się firmy z branży druku przestrzennego.

Dr. Adrian Keppler – EOS head of sales and marketing

EOS

EuroMold odbędzie się w dniach 22-25 październik, podczas gdy formnext niemalże równo miesiąc później, w dniach 24-27 listopad 2015. Obydwa eventy mają ambicję stać się czołowymi wydarzeniami dla branży druku 3D – EuroMold przenosząc się do Düsseldorfu chce rozszerzyć część wystawienniczą względem właśnie technologii druku 3D, podczas gdy formnext od początku stawia na druk 3D. Koniec końców wszystko sprowadzi się do tego, czy konkurencyjne targi będą w stanie ściągnąć do siebie tak znane marki jak EuroMold, który w tym roku wkracza w 21 rok swojego istnienia?

EDIT: portal 3Druck.com poinformował właśnie, że na targi formnext wybiera się również kolejna znana firma z branży profesjonalnego druku 3D – Concept Laser. EuroMold w odwrocie…?

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News