EOS zaprezentuje na formnext nowy system do druku 3D w technologii SLS, dedykowany do produkcji seryjnej

0

Niemiecki EOS – lider rynku maszyn drukujących ze sproszkowanych tworzyw sztucznych w technologii SLS, zapowiedział premierę nowego systemu – P500, który zaprezentuje podczas przyszłotygodniowych targów formnext we Frankfurcie nad Menem. Producent zapowiada że jego rozwiązanie „ukształtuje przyszłość produkcji przemysłowej„.

Tworząc nowy system EOS starał się odpowiedzieć na zapotrzebowanie zgłaszane przez jego klientów, którzy oczekują platformy umożliwiającej tworzenie wysokiej jakości detali polimerowych, wytwarzanych metodą przyrostową. P500 jest dedykowane do produkcji seryjnej – proces drukowania oraz post-processingu ma byćw pełni zautomatyzowany i przygotowany do wymogów stawianych przez Przemysł 4.0. Maszyna ma być w stanie spiekać materiały w temperaturach do 300°C.

EOS P500 zostanie zaprezentowany podczas formnext i będzie mu towarzyszyć szereg innych systemów do druku 3D autorstwa firmy. Firma będzie obecna w hali 3.1, na stoisku G50.

Źródło: www.eos.info

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.