Niemiecki EOS – lider rynku maszyn drukujących ze sproszkowanych tworzyw sztucznych w technologii SLS, zapowiedział premierę nowego systemu – P500, który zaprezentuje podczas przyszłotygodniowych targów formnext we Frankfurcie nad Menem. Producent zapowiada że jego rozwiązanie “ukształtuje przyszłość produkcji przemysłowej“.

Tworząc nowy system EOS starał się odpowiedzieć na zapotrzebowanie zgłaszane przez jego klientów, którzy oczekują platformy umożliwiającej tworzenie wysokiej jakości detali polimerowych, wytwarzanych metodą przyrostową. P500 jest dedykowane do produkcji seryjnej – proces drukowania oraz post-processingu ma byćw pełni zautomatyzowany i przygotowany do wymogów stawianych przez Przemysł 4.0. Maszyna ma być w stanie spiekać materiały w temperaturach do 300°C.

EOS P500 zostanie zaprezentowany podczas formnext i będzie mu towarzyszyć szereg innych systemów do druku 3D autorstwa firmy. Firma będzie obecna w hali 3.1, na stoisku G50.

Źródło: www.eos.info

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like