Spółka Epic Games, twórca wielu znanych gier wideo, m. in. Fortnite, Gears of War, Shadow Complex czy Infinity Blade ogłosiła przejęcie platformy Sketchfab. Epic Games istnieje od 1991 roku i jest jednym z największych i najważniejszych producentów gier na świecie. Platforma Sketchfab rozpoczęła współpracę z firmą już na początku tego roku w ramach Epic MegaGrant. Teraz oficjalnie potwierdziła włączenie się do spółki. Przejęcie niesie za sobą wiele korzyści dla obu stron i pozwala połączyć świat wirtualny i realny. 

Sketchfab to platforma, która stanowi wielkie internetowe portfolio projektantów 3D. Posiada wiele funkcji społecznościowych, pozwala na komentowanie opublikowanych projektów i dodawanie ich do ulubionych. Twórcy mogą z łatwością zamieszczać swoje prace i czerpać inspiracje od innych. Sketchfab jest narzędziem do tworzenia 3D, dostępnym we wszystkich głównych przeglądarkach i systemach operacyjnych. Użytkownicy mogą z łatwością przesyłać swoje projekty, kupować modele 3D od innych twórców i tworzyć wyjątkową społeczność. Aktualnie, na platformie znajduja się ponad 4 miliony zasobów 3D. 

Przejęcie Sketchfab przez Epic Games niesie ma wiele zalet, nie tylko dla samej platformy, ale także dla jej użytkowników. Aby przynieść jeszcze więcej korzyści swoim twórcom, Sketchfab obniżył podatek od sprzedaży do 12%. Dodatkowo, wszystkie funkcje dostępne w wersji Plus są za darmo. Dzięki temu przesyłanie większej ilości większych plików nie będzie wymagało dodatkowych opłat. Wszyscy użytkownicy, którzy mają wykupiony plan Plus dostaną plan Pro, niemniej jednak, będą mieli możliwość przejścia na darmową wersję. W planie Pro również zaszły zmiany. Zamiast 30 plików można przesłać aż 50 modeli 3D. 

Połączenie Epic Games i Sketchfab pozwoli uczynić treści 3D, AR i VR bardziej dostępnymi i rozwinąć ekosystem twórców projektów 3D, kluczowych dla alternatywnego świata 3D. Twórca gier, Epic Games zapowiada pełną integrację narzędzi dostępnych na Sketchfab, pozostawiając platformę niezależną usługą marki, która będzie ściśle współpracować z zespołem Unreal Engine. Dołączenie Sketchfab do Epic Games pozwoli rozwinąć platformę i stworzyć nowe narzędzia dostępne online, zapewniając użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania serwisu.

Źródła: epicgames.com , sketchfab.com

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News