Shining 3D to doskonale znana w Polsce firma produkująca skanery 3D cechujące się wysoką jakością pracy i relatywnie niską ceną. Chiński producent posiadał w ofercie również bardzo szerokie spektrum przemysłowych drukarek 3D, drukujących we wszystkich “najważniejszych” technologiach, jak SLA, SLS czy SLM. Mało kto wiedział jednak, że w rzeczywistości za linią drukarek 3D stała spółka zależna Shining3D – EPlus3D. Teraz firmy oficjalnie rozłączają się – EPlus3D staje się niezależną firmą i będzie samodzielnie zapewniać rozwiązania dla przemysłowych drukarek 3D oraz obsługę posprzedażową bezpośrednio klientom na całym świecie.

EPuls3D będzie umacniać swoją pozycję jako niezależna marka za pośrednictwem własnych biur zagranicznych. Inwestycje w badania i rozwój, marketing, sprzedaż i obsługę posprzedażną, a także nowy zakład produkcyjny w Hangzhou w Chinach, pomogą EPLUS 3D realizować misję dalszego uprzemysłowienia druku 3D.

Co ciekawe, w okresie, w którym zachodnie firmy łączą się lub dokonują przejęć (vide opisywany wielokrotnie Desktop Metal), opisywane chińskie firmy rozdzielają się, aby skuteczniej zająć się rynkami zachodnimi. Coś podobnego miało miejsce ostatnio w przypadku francuskiego Prodways i chińskiego Farsoon, gdy ten drugi podmiot – dostawca systemów SLS Prodways na rynki zachodnie, zakończył umowę dystrybucyjną i stał się w pełni niezależną firmą.

Firma Eplus3D została założona w 2014 roku i zamierza stać się wiodącym na świecie producentem rozwiązań do wytwarzania przyrostowego. Główny zespół techniczny ma ponad 25-letnie doświadczenie w technologii druku 3D i jest bardzo zaangażowany w badania i rozwój przemysłowych systemów wytwarzania przyrostowego z wykorzystaniem technologii MPBF (Metal Powder Bed Fusion) i PPBF (Polymer Powder Bed Fusion).

Źródło: www.eplus3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like