Essentium ogłosiło wprowadzenie na rynek materiału poliwęglanowego (PC) do druku 3D, który jest w stanie wytrzymać niskie temperatury na poziomie nawet do -60°C, nie ulegając pękaniu. Materiał Essentium Altitude został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach na zewnątrz i jest odpowiedni dla szerokiej gamy zastosowań wymagających odporności na ekstremalne zimno, promieniowanie ultrafioletowe oraz ogień.

Essentium wymienia takie potencjalne zastosowania nowego materiału, jak produkcja dronów, obudowy urządzeń pracujących na zewnątrz, pokrywy paneli, obudowy elementów elektrycznych, aplikacje do ochrony linii energetycznych oraz komponenty konserwacji na zewnątrz. Essentium Altitude dostępne jest w przedsprzedaży i może być używane na dowolnym otwartym systemie druku 3D typu FDM / FFF, jak również na autorskich drukarkach 3D firmy – Essentium High Speed Extrusion (HSE). Spełnia również wymogi certyfikatu zgodności Essentium, który zapewnia indywidualną śledzenie szpul przez proces jakości ISO i AS9100.

Dzięki innowacyjnemu podejściu do projektowania materiałów, Essentium Altitude otwiera nowe możliwości dla sektora druku 3D. Firma pokazuje, że materiały poliwęglanowe mogą być stosowane w różnorodnych warunkach, zapewniając niezawodność i trwałość w najbardziej wymagających środowiskach.

Essentium oferuje wysokiej jakości materiały i technologie, które zmieniają sposób, w jaki firmy projektują, produkują i serwisują swoje produkty. Dzięki wprowadzeniu Essentium Altitude, przedsiębiorstwa z różnych branż będą mogły skorzystać z zaawansowanych materiałów i rozwiązań, które pozwolą im tworzyć wytrzymałe i niezawodne komponenty nawet w ekstremalnych warunkach. W rezultacie oczekuje się, że Essentium Altitude przyczyni się do osiągnięcia nowych standardów wydajności oraz otworzy nowe możliwości dla firm poszukujących innowacyjnych rozwiązań w druku 3D.

Źródło: www.prnewswire.com
Zdjęcie: www.essentium.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like