Jeśli do tej pory Estonia kojarzyła Wam się tylko z nieprzyjaznym, zimowym klimatem i komunikatorem Skype, to czas to muszę Was zaskoczyć. Estonia (a w szczególności jej północna część) jest krajem, który od dawna umacnia swoją pozycję globalnego lidera w obszarze nowoczesnych technologii, wprowadzając innowacje na wielu obszarach.

Cyfrowa dokumentacja medyczna? Od momentu narodzin. Głosowanie przez internet? To już żadna nowość, w Estonii dostęp do internetu jest uznawany za jedno z praw człowieka. Również w obszarze edukacji Estończycy nie pozostają w tyle – komputery i internet w szkołach pojawiły się już w 1998 roku. Szeroko promowane jest podejście STEM skupiające się na interdyscyplinarnym podejściu do nauki obejmujące nauki ścisłe, technologię, inżynierię oraz matematykę.

W to podejście idealnie wpisują się technologie przyrostowe. Jak wygląda kształcenie młodych umysłów w tym obszarze i uczenie ich zagadnień z dziedziny druku 3D? O technologicznie rozwiniętych krajach traktuje dokument HBO “VICE Special Report: The Future of Work”. Co warte dostrzeżenia, w estońskich szkołach do nauki innowacyjnych technologii wykorzystywane są m.in. drukarki 3D  Zortrax.

Urządzenia olsztyńskiej firmy cechuje łatwa komunikacja oraz intuicyjna obsługa – specjaliści starają się, aby ich drukarki 3D były niezawodne oraz jak najbardziej przyjazne w obsłudze dla użytkowników. Fakt, że korzystają z nich najmłodsi, utwierdza producentów w przekonaniu, że są na dobrej drodze.

Dokument “VICE Special Report: The Future of Work” dostępny jest w całości na HBO GO. Fragment materiału dostępny pod poniższym linkiem.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D