Evatronix SA, polski producent skanerów eviXscan 3D, wprowadza na rynek eviXmatic – zautomatyzowany system przeznaczony do bezdotykowej kontroli jakości. Po raz pierwszy w Polsce urządzenie będzie prezentowane na targach ITM w Poznaniu w dniach 4-7 czerwca. Światowa premiera systemu miała miejsce na targach Rapid+ TCT w Detroit w maju 2019.

Ich nowe urządzenie, eviXmatic integruje skaner 3D oraz stolik obrotowy i jest zaprojektowane tak, by umożliwić przeprowadzenie skanowania 3D obiektów podlegających pomiarowi kontrolnemu przy minimalnym zaangażowaniu operatora. W efekcie otrzymujemy raport z kontroli jakości realizowany za pomocą oprogramowania Geomagic Control X, współpracującego z systemem.

Zaprojektowany i wyprodukowany przez Evatronix eviXmatic stworzony został z myślą do wykonywania powtarzalnych pomiarów w procesie kontroli jakości na linii produkcyjnej, na której wytwarzane są obiekty o złożonych geometriach. Urządzenie wykorzystywać może skanery eviXscan 3D HD Quadro i HD Optima. W razie konieczności, skaner zintegrowany z systemem eviXmatic może zostać odłączony i być używany niezależnie.

Jak mówi Adam Morawiec, wiceprezes ds. rozwoju biznesu Evatronix SA, eviXmatic jest odpowiedzią na potrzeby firm z sektora przemysłowego w zakresie precyzyjnych pomiarów wytwarzanych części na linii produkcyjnej.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D