Evatronix SA, producent skanerów eviXscan 3D, podpisał umowy o współpracy z dwoma firmami z RPA i Francji. Pierwsza – 3DWORX Rapid Prototyping & Additive Manufacturing, specjalizuje się w doradztwie w dziedzinie skanowania 3D i druku 3D, druga – ERM Fab & Test, jest jednym z kluczowych graczy w dziedzinie drukowania 3D i skanowania 3D we Francji.

Umowa podpisana pomiędzy Evatronix a 3DWORX obejmuje obszar RPA, państw Południowoafrykańskiej Wspólnoty Rozwoju (SADC) i Afryki Wschodniej. Umowa z ERM Fab & Test będzie obejmowała tylko Francję. W ramach umowy 3DWORX oraz ERM Fab & Test będą dystrybuować pełne portfolio skanerów eviXscan 3D Heavy Duty (Quadro, Optima & Basic) i oprogramowanie do przetwarzania danych zbieranych w procesie skanowania. Nowi dystrybutorzy będą również oferować w ścisłej współpracy z Evatronixem rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, jak np. skanery 3D zintegrowane z robotem.

3DWORX Rapid Prototyping & Additive Manufacturing ma swoją siedzibę w Johannesburgu, gospodarczym centrum Republiki Południowej Afryki. Firma 3DWORX pomaga firmom górniczym, a także tym z przemysłu lotniczego, obronnego, motoryzacyjnego i elektromaszynowego obniżyć koszty operacyjne, zwiększyć zyskowność, przyspieszyć rozwój produktu i poprawić wydajność produkcji dzięki zastosowaniu technologii skanowania 3D i druku 3D w inżynierii odwrotnej, kontroli jakości, dokumentacji 3D i rozwoju produktu.

Firma ERM Fab & Test powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb rynku w zakresie produkcji oraz testowania części prototypów. ERM, z siedzibą we Francuskim Carpentras, proponuje rozwiązania skanowania 3D swoim klientom działającym w obszarze edukacji i badań, a także firmom przemysłowym i projektowym.

Evatronix SA realizuje projekty urządzeń elektronicznych i mechatronicznych wraz z towarzyszącym im oprogramowaniem. Projekty realizowane są na zlecenie klientów lub we współpracy z partnerami, a także samodzielnie. Firma, we współpracy ze sprawdzonymi podwykonawcami, realizuje także serie prototypowe i seryjną produkcję projektowanych urządzeń. Na rynku polskim działa także jako dostawca obwodów drukowanych oraz wnoszący wartość dodaną reseller oprogramowania CAD/CAM: posiada status Gold Partnera firmy Autodesk.

EviXscan3D to należąca do Evatronix SA marka wysokiej jakości skanerów 3D pracujących w technologii światła strukturalnego, zaprojektowanych i produkowanych przez tę firmę. Aktualnie w ofercie znajduje się pięć modeli skanerów opracowanych dla wymagających wysokiej precyzji aplikacji w obszarach inżynierii odwrotnej, bezstykowej kontroli jakości oraz szybkiego prototypowania. Poprzez rozbudowaną sieć resellerów skanery eviXscan 3D są obecnie dostępne na niemal wszystkich rynkach europejskich, w Ameryce Północnej, w Azji i w Afryce.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

5 Komentarze

 1. To niech się pochwalą jeszcze sprzedażą Albo jej brakiem

 2. Byli niedawno u nas na pokazie. Ich Skaner jest bardzo wolny i ma mało funkcji . Aby zrobić model STL trzeba się przełączać w 3 różnych programach a każdy to dodatkowy koszt. Później agresywny handlowiec katuje telefonami co 3dni i ciągle zachwala że są najlepsi… liczą na niewiedzę rynku…

  1. Dzień dobry, jeśli było demo to rozumiem, że jednak jakieś potrzeby w firmie są. Zapraszam do kontaktu [email protected] chętnie przyjedziemy i zrobimy profesjonalny pokaz na jednym autorskim oprogramowaniu, nie mamy w zwyczaju nękać potem telefonami 😉 Zapraszamy również przyszłych Użytkowników do naszego Centrum na pokazy http://www.centrummetrologiczne.pl

   Pozdrawiam

   TD

 3. Witam. Oglądaliśmy niemieckie skanery ale były dla nas za drogie… Po testach kupiliśmy polski skaner 3d SMARTTECH i daje rade.

  1. Dziękuję za informację, ceny zaczynają się od 25.000 EUR. http://www.atos-core.com/pl/index.php

   Pozdrawiam

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Evatronix