Firma PARAMID 3D pierwszy prototyp swojej drukarki 3D zaprezentowała już w 2013 roku, jednak to model Fabrilo G15, z głowicą, którą rozgrzejemy nawet do 300ºC obecnie przyciąga uwagę. Firma z Warszawy poinformowała dziś o nowym produkcie w swojej ofercie: extruderze NANO.

Extruder NANO ma być uniwersalnym produktem, dlatego dostaniemy go w wersji współpracującej z filamentem 1.75 i 3 mm. Co podkreśla producent, jego zaletą jest bardzo lekka konstrukcja, przy jednoczesnym zachowaniu dużej mocy. NANO ma gwarantować stabilną pracę drukarki 3D, dzięki odpowiednio zaprojektowanemu kanałowi prowadzącemu filament do dyszy.

Choć pomysły na to rozwiązanie pojawiały się w wielu dyskusjach, NANO jako pierwszy extruder na rynku działa w oparciu o silnik NEMA 8 z przekładnią ślimakową. Pozwoliło to na znaczną redukcję wagi całego układu. Dodatkowo, wyposażono go w dźwignię dociskającą filament zawierającą blokadę w pozycji „otwarte”, co ma ułatwić wymianę filamentu. Extruder NANO wyposażony jest w dwa pokrętła: jedno reguluje siłę docisku materiału do radełka, a drugie umożliwi jego ręczne ładowanie.

Extruder_NANO

Extruder NANO zawiera mocowanie głowicy w standardzie J-Heat. Dostępny jest także w zestawie z głowicą E3D V6, która przy odpowiedniej konfiguracji (czujnik PT100) może drukować filamentami wymagającymi ekstruzji do 400°C (!). Extruder jest przetestowany i gotowy do pracy. Jest również zastrzeżonym znakiem użytkowym.

Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publicznie na targach Dni Druku 3D, które rozpoczną się już w najbliższy czwartek 10 marca. Z tej okazji na wszystkie zamówienia złożone w dniach 10-11 marca producent udziela 10% rabat. W otwartej sprzedaży extruder będzie dostępny od 4 kwietnia 2016 r.

Dane techniczne:

  • Materiał: metal
  • Waga (bez głowicy): 300 g
  • Moment wyjściowy 1,6 Nm
  • Cena: 740 PLN netto; w zestawie z głowicą (E3D V6) 980 PLN netto

Źródło: www.paramid3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

8 Comments

  1. Chcę zobaczyć te 400 stopni przy plastikowych częściach dotykających bloku aluminiowego 🙂 Swoją drogą sprzedawać za 740 zł ekstruder wydrukowany na drukarce 3D to niezła finezja …

    1. Jest trochę tańszy od Smart Extrudera 🙂

      1. Jest też trochę inny od Smart Extrudera 😉

      2. Nie, jest wręcz droższy od Smart Extrudera Makerbot-a i to sporo, bo Smart Extruder to podajnik i głowica w jednym (koszt 199 dolarów, czyli jakieś 830zł netto?) a ekstruder z artykułu + głowica to koszt 980zł netto 😉

  2. Oj Pinokio, Pinokio 🙂 Pierwszy ekstruder „mikro” z napędem ślimakowym pokazała firma ROBOX w drukarce CEL-Robox. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach – tu kwestia solidności łożyskowania samej przekładni ślimakowej i trwałości właśnie w tym miejscu. Czekam zatem na relację z realnego testu w boju! Produkt wygląda sympatycznie i gratulacje za design. Cena bardzo z kosmosu 🙂

    1. Pinokio zamyślił się, spojrzał pod nogi, i drapiąc się po nosie pokiwał ze zrozumieniem głową.

      – A ten test to faktycznie by fajnie było zrobić – odpowiedział zmieszany.

  3. Miałem okazję wczoraj oglądać na żywo Nano i bardzo mi się spodobał. Jest bardzo lekki i kompaktowy.

Comments are closed.

You may also like