Farsoon ogłosiła wprowadzenie na rynek amerykański trzech nowych drukarek 3D do metalu – FS621M Pro-4, FS621M Pro-6 i FS621M-U-4. Maszyny są dedykowane do szybkiej produkcji części końcowych . Farsoon twierdzi, że nowe systemy wykorzystają „ogromny potencjał” w produkcji aplikacji lotniczych, obniżając koszty operacyjne i umożliwiając produkcję seryjną na skalę przemysłową.

Model FS621M został po raz pierwszy ogłoszony w lipcu 2020 r. i według Farsoon oferuje „niezrównaną przewagę produkcyjną” w produkcji seryjnej. Firma twierdzi, że obecnie baza instalacji osiągnęła ponad 50 jednostek wśród klientów z branży lotniczej i produkcyjnej. Po zapoznaniu się z informacjami zwrotnymi od bazy użytkowników i wymaganiami aplikacji z sektora lotniczego, naftowego i gazowego oraz sektora energetycznego Farsoon opracował dwa nowe systemy – FS621M Pro i FS621M-U-4 do wytwarzania części o większych objętościach i możliwości produkcji seryjnej z materiałów takich jak stopy tytanu i aluminium, superstopy na bazie niklu, stale nierdzewne i stale maraging.

Drukarka 3D FS621M Pro ma objętość roboczą 620 x 808 x 1200 mm, co stanowi 30% więcej w osi Y w porównaniu ze standardowym FS621M i może być wyposażona w cztery lub sześć laserów o mocy 500 W. Farsoon twierdzi, że skanowanie wielolaserowe zapewnia wysoką dokładność kalibracji w nakładających się obszarach, co zapewnia jednolite właściwości mechaniczne i wykończenie powierzchni części na powierzchni całej platformy roboczej. Kontrola procesu budowy, możliwość nagrywania i monitorowania pracy w czasie rzeczywistym również przyczyniają się do zwiększenia jakości druku 3D.

Kolejną cechą nowych drukarek 3D jest możliwość wyposażenia ich w stały moduł filtrujący, pozwalający na długotrwałą eksploatację bardzo dużych konstrukcji. Procesy obsługi proszku w systemach 621M mają wspólną konstrukcję pojemnika na proszek, która zapewnia ciągłe podawanie proszku do budynku oraz możliwość łatwej wymiany i monitorowania jakości materiału.

Farsoon twierdzi, że wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na uprzemysłowioną produkcję wielkogabarytowych części w krótszym czasie realizacji, planuje dalszy rozwój FS621M Pro-8, który będzie miał konfigurację ośmiu laserów, oraz FS621M-U-6, konfiguracja z sześcioma laserami, zapewniająca „jeszcze wyższą” wydajność.

Źródło: www.farsoon-gl.com
Zdjęcia: www.farsoon-gl.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like