Farsoon Technologies – chiński producent przemysłowych systemów do druku 3D z metali i proszków poliamidowych ogłosił, że w listopadzie 2021 r. sprzedał 40 maszyn, osiągając przychód na poziomie ponad 15 mln dolarów. W ramach tej kwoty producent oferował także materiału i umowy serwisowe dla swoich klientów. Równocześnie Farsoon ogłosił, że w sierpniu br. całkowita liczba instalacji jego systemów na całym świecie wyniosła 500 drukarek 3D.

Farsoon jest światowym producentem i dostawcą przemysłowych systemów spiekania laserowego sproszkowanych polimerów i metali, a zarazem jednym z największych producentów maszyn tego typu w Chinach. W 2017 roku uruchomił swój oficjalny oddział w USA – Farsoon Technologies-Americas zlokalizowany w miejscowości Austin w Teksasie. Rok później powstał oddział europejski – Farsoon Europe GmbH w Stuttgarcie w Niemczech.

Tak komentuje to Don Xu, dyrektor Farsoon’s Global Business Group:

Miesięczne zamówienie sprzedaży o wartości 15 mln USD odzwierciedla zwiększony wzrost w całym naszym portfolio produktów, ze znaczącym udziałem kontraktów związanych z proszkami metali wynoszącymi ponad 60%. Dzięki kilku dużym projektom w sektorach lotniczym, transportowym, medycznym, form i narzędzi oraz biur serwisowych, obejmujący wiele zakupów maszyn. Cieszymy się również z rozwoju maszyn metalowych w Europie i Ameryce Północnej, poza naszą ugruntowaną bazą montażową systemów plastikowych. Dzięki dużemu portfelowi zamówień na maszyny jesteśmy pewni naszych pozytywnych perspektyw na 2022 rok.

Źródło: www.farsoon.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like