Farsoon Technologies to chiński producent przemysłowych drukarek 3D dedykowanych dla przemysłu ciężkiego, którego dokonania już kilkakrotnie prezentowaliśmy na łamach portalu. Firma specjalizuje się w technologiach proszkowego spiekania tworzyw sztucznych oraz metalu. W styczniu opisywaliśmy maszynę drukującą z metalu – FS271M, dziś przedstawimy drukarkę 3D drukującą ze sproszkowanych tworzyw sztucznych, opartą o technologię szumnie obwołaną przez producenta mianem CAMS. Co kryje się za tym skrótem oraz co interesującego prezentuje sobą nowa maszyna…?

Urządzenie o nazwie FS1000P ma obszar roboczy na poziomie 1000 x 500 x 500 mm, co ma stanowić jeden z największych systemów drukujących tego typu na świecie. Komora robocza ma możliwość pracy z temperaturami sięgającymi 220°C. Dostępne materiały do druku 3D to poliamidy PA6 i PA12 oraz elastyczny TPU.

Jednakże największą innowacją ma być rozwiązanie ukryte we wspomnianym skrócie CAMS – „Continuous Additive Manufacturing Solution„. Wg Farsoon, maszyna ma być skalowana w pionie i może zostać zintegrowana z dowolną linią produkcyjną w fabryce. Ponadto, dzięki zdolności do produkcji seryjnej oraz w pełni cyfrowym funkcjom systemów laserowych i skaningowych, nowa drukarka 3D ma móc uzyskać wysoką przepustowość produkcyjną. FS1000P powstał w sposób modularny i będzie wyposażony w dodatkowe moduły do zautomatyzowanego przetwarzania proszków, oczyszczania wydrukowanych detali z niespieczonego proszku i dalszego postprocessingu.

Nowa maszyna ma zostać zaprezentowana podczas listopadowych targów formnext we Fraknfurcie nad Mennem, z kolei pierwszy egzemplarz gotowy do sprzedaży, ma być dostępny na przyszłorocznym TCT Asia.

Źródło: www.tctmagazine.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like