27 grudnia 2021 r. amerykański dostawca usług druku 3D na żądanie – Fathom, zadebiutował na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE), zostając kolejną notowaną spółką akcyjną firmą z branży druku 3D. Debiut był możliwy dzięki transakcji połączenia się ze spółką finansową Altimar Acquisition Corp. Pochodzący z Wisconsin Fathom jest obecnie wyceniany na około 1,5 miliarda dolarów.

W ramach transakcji Fathom pozyskał 345 mln dolarów wpływów netto, w tym 80 mln dolarów od głównego inwestora – CORE Industrial Partners. Jest to fundusz private equity z siedzibą w Chicago, który przejął pakiet większościowy w Fathom w 2019 roku. Wcześniej przejął także Midwest Composite Technologies, tworząc w ten sposób jednego z największych prywatnych dostawców usług produkcji cyfrowej w Ameryce Północnej, która zatrudnia łącznie ponad 600 pracowników.

Po wejściu na giełdę na NYSE, połączona firma Fathom Digital Manufacturing Corp. przyspieszy swoją strategię rozwoju innowacyjnych technologii produkcyjnych. Według Fathom inwestycje te umożliwią klientom dostęp do zróżnicowanego, niezależnego od technologii rozwiązania, skoncentrowanego na szybkości, rozwiązywaniu problemów, adaptacyjnej reakcji technicznej i wiedzy produkcyjnej, umożliwiając szybsze iteracje i skrócenie cyklu opracowywania produktu i produkcji.

Fathom został założony w 2008 r. przez Richa Stumpa i Michelle Mihevc. Pierwszą inwestycją firmy była drukarka 3D typu PolyJet firmy Objet (obecnie Stratasys). Dziś Fathom łączy szeroką gamę technologii przyrostowych i tradycyjnych metod wytwórczych. Biuro obsługi zapewnia klientom hybrydowe rozwiązania, które w unikalny sposób łączą technologie addytywne, subtraktywne i formatywne. Łącznie oferuje ponad 25 unikalnych procesów produkcyjnych w 12 zakładach.

Firma współpracuje z renomowanymi klientami na różnych rynkach, w tym w przemyśle lotniczym i obronnym, transportowym i medycznym. Może pochwalić się udokumentowaną historią współpracy z blisko 3000 klientów korporacyjnych typu blue chip w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, w tym takimi jak Amazon, Google, 3M, Tesla, Philips i Pfizer.

Co więcej, zanim stał się spółką giełdową, Fathom osiągnął wzrost zamówień o 24% w trzecim kwartale 2021 r. w porównaniu z drugim kwartałem roku. Oczekuje się, że trend ten będzie się utrzymywał, zwłaszcza w obliczu silnego popytu na usługi wytwarzania przyrostowego. Według zgłoszenia SEC, w ostatnim zgłoszonym rachunku zysków i strat firma odnotowała przychody w wysokości prawie 108 milionów dolarów za pierwsze dziewięć miesięcy 2021 r., w porównaniu do 42 milionami dolarów w tym samym okresie 2020 r.

Źródło: www.3dprint.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like