FELIXprinters to jeden z pionierów europejskiego, niskobudżetowego druku 3D, w technologii FDM. Firma powstała w 2011 roku i pomimo upływu lat nadal prężnie utrzymuje się na rynku, wypuszczając coraz to nowsze modele swojego flagowca FELIX 3D. Dzisiaj, na targach TCT Show w Birmingham, premierę ma nowa generacja drukarki FELIX Tec 4.

FELIX Tec 4 powstał dzięki współpracy holenderskiego producenta z wybranymi partnerami, dystrybutorami oraz klientami końcowymi. Rozmowy trwały kilka miesięcy, a ich celem było stworzenie produktu, który będzie spełniał oczekiwania nie tylko obecnych, ale też przyszłych nabywców.

Jedną z ważniejszych nowości, która ma usprawnić rozpoczęcie pracy z drukarką w kilka minut po jej uruchomieniu, jest półautomatyczny system kalibracji. Odpowiada za nią wysokiej czułości czujnik, który wykrywa nierówny lub przechylony stół roboczy i dostosowuje głowicę do niwelacji tej krzywizny, dzięki czemu uzyskujemy idealne przyklejenie pierwszej warstwy. Łatwe odrywanie gotowych wydruków ma zapewnić z kolei elastyczna, umieszczona na stole drukarki, podkładka, którą po zakończeniu wydruku zdejmujemy z niego i odrywamy od modelu odginając w dół.

Kolejnymi usprawnieniami jest zastosowanie metalowej głowicy, podświetlenia LED oraz poprawionego systemu chłodzenia. Dodatkowo, w zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać model z jednym lub dwoma ekstruderami, zwiększając funkcjonalność drukarki 3D o możliwość stosowania materiałów podporowych.

Jedną z podstawowych zalet drukarek z serii FELIX była zawsze możliwość ich łatwej rozbudowy. Jest tak i tym razem. Posiadacze poprzednich iteracji holenderskich drukarek 3D mogą dokupić specjalny zestaw DIY, uaktualniający ich maszyny do modelu Tec 4.

FELIX Tec 4 zostanie zaprezentowany na stoisku J26, rozpoczynających się dzisiaj i trwających do 28 września, targów TCT Show w Birmingham. Od dzisiaj też można składać preordery na to urządzeni. Ceny prezentują się następująco:

  • zestaw DIY, jeden ekstruder – 1 099 €,
  • zestaw DIY, dwa ekstrudery – 1 229 €,
  • zestaw złożony, pojedynczy ekstruder – 1 499 €,
  • zestaw złożony, dwa ekstrudery – 1 649 €.

Źródło: materiały prasowe

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować