Fiberlogy, polski producent filamentów, zaangażował się w pomoc społeczności zrzeszonej wokół projektu druku 3D przyłbic dla personelu medycznego. Widząc potencjał i siłę, jaka drzemie w wolontariuszach, zdecydował się na wsparcie w postaci filamentu oraz platformy internetowej Drukarze dla Medyków, na której usystematyzowano informację na temat koordynatorów regionalnych akcji.

Producent bezpłatnie przekaże filament Easy PET-G oraz PET-G w ramach skoordynowanych działań ,w celu zapewnienia materiału do druku przyłbic, zapewniających ochronę przed wirusem w kontakcie z osobą chorą. Pierwsza transza Easy PET-G pozwoli na wydruk ponad 7000 osłon.

W celu usystematyzowania dystrybucji materiałów, stworzona została strona Drukarze dla medyków, gdzie udostępniona została lista koordynatorów regionalnych projektu.

Regionalni koordynatorzy akcji

Lista jest na bieżąco aktualizowana. Jeśli w Twojej okolicy nie ma koordynatora, założyłeś grupę skupiającą co najmniej kilkanaście drukarek lub chcesz pomóc, dostarczając np. elementy osłon – skontaktuj się z przedstawicielem firmy Fiberlogy:

Jarosław Dolega
e-mail: [email protected]
tel: 530 100 605

Więcej informacji na temat akcji druku 3D przyłbic dla personelu medycznego:

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like