Fiberlogy wprowadza nową linię produktów o nazwie FiberSilk Metallic. Ma ona uzupełnić portfolio produktów marki dedykowanych pasjonatom artystycznego druku 3D, którzy do tej pory chętnie korzystali z takich filamentów jak: Mineral PLA, Fiberwood czy też gamy fantazyjnych kolorów PLA i ABS.

Fiberlogy na potrzeby nowego produktu stworzyło autorską kompozycję polimerów. Produkowany z nich filament daje czysty metaliczny połysk, umożliwiający wydobycie najdrobniejszych detali modelu oraz tworzący na jego powierzchni przyciągającą wzrok grę świateł i cieni. FiberSilk Metallic dostępny jest aktualnie w 10 kolorach, jednak już wkrótce paleta ta zostanie podwojona, co jeszcze bardziej ułatwi dobór koloru odpowiedniego do każdego wydruku 3D.

FiberSilk Metallic cechuje się wysoką wytrzymałością na czynniki mechaniczne. Ponadprzeciętna udarność, wysoka adhezja i odporność na kruszenie sprawiają, że poddany naciskowi powraca do pierwotnego kształtu. Te cechy sprawiają, że tworzone z jego wykorzystaniem elementy, takie jak wazony czy też dekoracje są bardziej wytrzymałe i doskonale sprawdzą się w prezentacjach i podczas ekspozycji.

Pomimo swoich wyjątkowych właściwości wizualnych i wytrzymałościowych FiberSilk Metallic nie sprawi trudności nawet mniej doświadczonym pasjonatom druku 3D. Aby uzyskać najlepsze efekty, producent zaleca ograniczenie prędkości wydruku oraz zastosowanie w procesie drukowania mocnego nawiewu . Takie warunki zapewnią błyszczącą i jedwabiście gładką powierzchnię.

Ustawienia druku 3D dla FiberSilk Metallic:

  • temperatura: 210-230°C
  • temperatura stołu: 50-70°C (w przypadku stosowania podkładek lub innych środków zwiększających adhezję grzanie stołu nie jest wymagane)
  • zamknięta komora: nie wymagana
  • nawiew: 80-100%
  • prędkość druku: 35-60 mm/s
  • retrakcja: tak, 2-3 mm
  • raft: niewymagany.

FiberSilk Metallic trafi do sprzedaży w połowie lutego br i dostępny będzie poprzez sieć dystrybutorów marki Fiberlogy. Jego cena wynosić będzie ok. 99 PLN.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like