Precyzyjny druk 3D z żywic światłoutwardzalnych to technologia coraz częściej adaptowana przez techników dentystycznych czy stomatologów. Producenci drukarek 3D oraz materiałów eksploatacyjnych, starają się docierać do nowych klientów, uczestnicząc między innymi w dedykowanych wydarzeniach i targach. Jednym z nich jest firma filaments4U, która w swojej ofercie posiada rozwiązania dedykowane branży stomatologicznej.

Już za dwa tygodnie odbędą się Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT 2020 – wydarzenie, które na przestrzeni lat uzyskało renomę najważniejszego i największego tego typu eventu w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna, 28. edycja edycja targów KRAKDENT odbywa się się na terenie EXPO Kraków. W wydarzeniu bierze udział 450 wystawców, a przewidywana frekwencja może wynieść około 16.000 zwiedzających.

filaments4U, to oficjalny dystrybutor urządzeń Photocentric. Firma w swojej ofercie posiada nie tylko drukarki 3D Photocentric, marki Liquid Crystal, ale również bogatą game żywic fotopolimerowych dla wszystkich dostępnych na rynku technologii (m.in. DAYLIGHT, UV Laser, UV DLP, UV LCD).

Firmę będzie można znaleźć na stanowisku DC10 w hali Dunajec. Na swoim stanowisku będą prezentować dwie najnowsze drukarki 3D – LC Dental oraz LC Magna, jak również znaną i popularną drukarkę 3D LC Precision 1.5, która zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Druku 3D w technologii SLA/DLP/LCD portalu Centrum Druku 3D, zostając najdokładniejszą drukarką 3D w tej kategorii.

Liquid Crystal Dental to drukarka 3D, która wyposażona została w duży obszar roboczy o wymiarach 293 x 165 x 250 mm. Wykorzystano w nim dedykowany ekran LCD o rozdzielczości 4K, co przy jego gabarytach pozwala na uzyskanie rozdzielczości XY na poziomie 77 mikrometrów.

Przy projektowaniu LC Dental położono szczególny nacisk na wielkość obszaru roboczego oraz prędkość druku 3D. Dzięki optymalizacji tych parametrów użytkownicy są w stanie wydrukować aż 19 łuków zębowych położonych na płasko, na warstwie o wysokości 100 mikrometrów w około 30 minut.

ZOBACZ: Premiera drukarki 3D Liquid Crystal Dental na targach IDS 2019 w Kolonii

Tym, co wyróżnia Liquid Crystal Magna na tle innych urządzeń Photocentric to stosunkowo duży obszar roboczy (510 x 280 x 350 mm) i wysoka prędkość druku przestrzennego – ten zestaw zalet sprawdzi się zarówno w szybkim prototypowaniu, jak i masowej realizacji wydruków na zamówienie. Zamontowany w niej ekran o przekątnej 23,8” oraz rozdzielczości 4K Ultra HD oferuje precyzję oraz szczegółowość przy wykonywaniu zarówno wydruków wielkogabarytowych, jak również niewielkich detali.

ZOBACZ: Liquid Crystal MAGNA – wielkogabarytowa drukarka 3D od Photocentric

Gdzie? EXPO Kraków –  ulica Galicyjska 9 w Krakowie.

Kiedy? Kasy biletowe czynne są codziennie od godziny 9.00. Targi odbywają się:

  • 12 – 13 marca (czwartek-piątek), w godzinach 10.00-18.00.
  • 14 marca (sobota) w godzinach 10.00-17.00.

filaments4U zaprasza na stanowisko DC10 w hali Dunajec Każdy odwiedzający stoisko firmy może liczyć na darmową próbkę wydruku 3D.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w filaments4U