Droga do popularyzacji druku 3D jest wciąż długa i zawiła – szczególnie w wydaniu konsumenckim, jednakże są na świecie firmy, które wierzą, iż jest ona w zasięgu ręki. Jedną z nich jest chiński Flashforge, który z powodzeniem zdobywa pozycję jednej z najsilniejszych marek produkujących niskobudżetowe drukarki 3D na świecie. O tym, jak mocna jest pozycja Flashforge`a, świadczy z jednej strony pozycja jaką zajmują urządzenia tej firmy w rankingu popularności drukarek 3D w Amazonie, a z drugiej fakt, iż są one sprzedawane w USA pod szyldem Dremela. Teraz Flashforge prezentuje swoje najnowsze urządzenie – super tanią Flashforge Finder.

Nowa drukarka 3D jest dedykowana dla użytkowników domowych i szkół. Na pierwszy rzut oka przypomina większą wersję Micro, posiadając 3,5 calowy ekran dotykowy, automatyczną kalibrację stołu roboczego, czujnik wykrywający kończący się filament (który jest sprzedawany w kartridżach) oraz połączenie zarówno przez kabel USB, pendrive`a oraz WiFi. Obszar roboczy urządzenia to 14 x 14 x 14 cm. Drukarka 3D drukuje tylko z PLA i korzysta z własnego oprogramowania.

Flashforge Finder posiada wszystkie możliwe certyfikaty: UL, CE, FC oraz spełnia standardy ISO9001, ISO14001 oraz OHSAS18000 dotyczące bezpieczeństwa użytkowania. Koszt drukarki 3D na rynku amerykańskim to zaledwie 539$ (ok. 2000 PLN, bez podatków, cła i kosztów transportu).

Flashforge Finder 02

Trudno powiedzieć, czy nowa drukarka 3D Flashforge`a odniesie sukces na miarę oczekiwań jej twórców, należy jednak pamiętać, iż rynek amerykański jest pod względem użytkowania drukarek 3D bez porównania bardziej rozwinięty od europejskiego – o polskim nie wspominając. Z pewnością jest to kolejny krok firmy w kierunku umacniania swojej pozycji rynkowej.

Źródło: www.3dprintingindustry.com
Grafika: [1] [2]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować