Trzy tygodnie temu informowaliśmy, że FormFutura – jeden z najbardziej znanych producentów filamentów do drukarek 3D typu FDM/FFF w Europie, zaprezentował nowy sposób pakowania swoich produktów, nawiązujący do ideologii ZERO WASTE. Dziś mamy kolejnego newsa! Holenderska firma zaprezentowała właśnie pierwszą w swojej historii linię żywic światłoutwardzalnych, dedykowanych do drukarek 3D wykorzystujących w pracy ekrany LCD oraz kolekcję filamentów PLA o kolorach nawiązujących do atmosfery wczesnych lat 80-tych…

Żywice o nazwie Platinum LCD Series występują w siedmiu kolorach: białym, czarnym, szarym oraz transparentnymi: błękitem, morskim błękitem, czerwonym i czarnym. Żywice działają z drukarkami 3D o długości fali w zakresach 385 – 420 nm, a czasy naświetlania warstwy wynoszą od 10 do 14 sekund. Pojemność butelek to 0,5 litra. Cena? 42,50 € brutto, czyli ok. 180,00 PLN (bez kosztów transportu).

FormFutura zapowiada ponadto, że wkrótce poszerzy ofertę żywic o produkty dedykowane drukarkom 3D typu SLA (utwardzanie żywic wiązką lasera – np. Formlabs) oraz bardziej specjalistyczne, inżynierskie, skierowane do przemysłu pod kątem bardziej profesjonalnych aplikacji. Póki co nie pojawią się żywice medyczne / protetyczne.

Dodatkowo producent ogłosił wprowadzenie nowej linii filamentów PLA o nazwie Silk Gloss („jedwabny połysk„) w typowych kolorach o nietypowych odcieniach: srebrnym, purpurowym, różowym, błękitnym i pomarańczowym. Filamenty są już oferowane na nowych, kartonowych szpulach.

Cena to 34,45 € brutto (ok. 145,00 PLN) za 0,75 kg.

Źródło: www.formfutura.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like