Formlabs otworzył nowe biuro w Milwaukee, w USA. W uroczystym otwarciu wzięli udział Sam Rikkers – zastępca sekretarza i dyrektor operacyjny Wisconsin Economic Development Corporation, sekretarz Departamentu Administracji Kathy Blumenfeld, dyrektor hrabstwa Milwaukee David Crowley i komisarz Milwaukee ds. rozwoju miasta Lafayette Crump. Jako centrum innowacji technicznych i produkcji, Milwaukee jest wyjątkowo przystosowane do wspierania regionalnej siedziby Formlabs i rozwoju produkcji addytywnej – kluczowej części inicjatywy Prezydenta Bidena AM Forward, skupiającej się na poprawie łańcucha dostaw.

Nowy obiekt o powierzchni 20.000 stóp kwadratowych (ok. 1850 metrów kwadratowych) pomieści ponad 100 pracowników i obejmuje otwarty plan piętra, dwa salony wystawowe, farmę drukarek 3D i ekspozycję unikalnych wydruków 3D. Zespoły sprzedaży i serwisu w Milwaukee będą odgrywać kluczową rolę w zapewnianiu ważnych funkcji obsługi klienta i wspieranie obecnych klientów w regionie.

Na całym świecie Formlabs ma zespół ponad 800 pracowników, którzy projektują i drukarki 3D działające w technologiach SLA i SLS. Klienci firmy wykorzystują drukarki 3D i materiały Formlabs w wielu zróżnicowanych zastosowaniach, począwszy od opracowywania produktów w elektronice użytkowej, lotnictwie i innych branżach, po najnowocześniejszą edukację STEM i produkcję urządzeń medycznych, takich jak protezy dentystyczne.

Formlabs historycznie opierało większość swojej działalności w Massachusetts, gdzie założyciele firmy ukończyli uczelnię MIT. Od tamtej pory firma konsekwentnie się rozwija, uruchamiając m.in. swój oddział w Europie. Skupiła się również mocno na rynku stomatologicznym, stając się bardziej przystępną cenowo alternatywą dla droższych i dłużej działających na rynku rozwiązań.

Źródło: www.formlabs.com
Zdjęcia: materiały prasowe Formlabs / wszystkie prawa zastrzeżone

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like