Formlabs - czołowy producent desktopowych drukarek 3D, posiada w swojej ofercie trzy linie urządzeń - dwa pierwsze Form 3 i Form 3L wykorzystują w pracy metodę SLA, tj. naświetlanie żywic fotoczułych wiązką UV, a trzecie - Fuse 1, pracuje w technologii SLS, tj. selektywnego spiekania proszków poliamidowych laserem. Niezależnie od tego, produkuje i sprzedaje autorskie urządzenia do post-processingu - myjki i naświetlarki UV do wydruków żywicznych oraz stacje do odsiewania proszków poliamidowych. Dziś firma zaprezentowała dwa nowe urządzenia tego typu, przeznaczone do pracy z największą fotopolimerową drukarką 3D - Form 3L.

Form 3 posiada dość duży jak na żywiczne drukarki 3D obszar roboczy na poziomie 335 x 200 x 300 mm. Pozwala na produkcję dużej liczby małych wydruków 3D w jednym procesie produkcyjnym, lub pojedynczych, ale bardzo dużych pod względem gabarytowym. Do tej pory wiązało się to z pewnym problemem - duże części zamykające się w przynajmniej jednym z największych wymiarów brzegowych obszaru roboczego drukarki 3D, były problematyczne w kąpieli w alkoholu izopropylowym lub dodatkowym doświetlaniu UV w naświetlarce.

Flagowe urządzenia do post-processingu firmy - Form Wash i Form Cure były zoptymalizowane pod mniejsze drukarki 3D producenta. Teraz Formlabs postanowił to naprawić, prezentując ich odświeżone i powiększone wersje - Form Wash L i Form Cure L. Bez problemu pomieszczą większe wydruki wykonane na Form 3L (i jej wersji dedykowanej do wydruków dentystycznych - Form 3BL). Firma wierzy, że nowy sprzęt pozwoli klientom usprawnić procesy produkcji dużych części i wyższą przepustowość.

Możliwe, że operatorzy mniejszych urządzeń Form 3 mogą być także zainteresowani nowymi stacjami Form Wash L i Form Cure L - wydruki 3D z tych drukarek można umieścić w jednym module Form Wash L i Form Cure L i przetwarzać równolegle.

Formlabs poinformował, że nowe modele L będą dostępne na początku przyszłego roku, ale można je zamówić już dziś. Obydwa urządzenia na chwilę obecną kosztują po 2999 dolarów.

Źródło: materiały prasowe Formlabs

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like