Formlabs wprowadził do oferty nowy materiał dla Fuse 1 – drukarki 3D typu SLS w postaci Nylonu 12 GF, wypełnionego włóknem szklanym. Oferuje on doskonałą sztywność i stabilność termiczną na potrzeby funkcjonalnego prototypowania i produkcji końcowej.

Nylon 12 GF jest jednym z wielu materiałów, które Formlabs zamierza wprowadzić do Fuse 1 w najbliższym czasie. Opracowany z myślą o zastosowaniach wymagających zachowania wysokiej dokładności wymiarowej i efektywnej pracy pod obciążeniem nawet w podwyższonych temperaturach, materiał umożliwi użytkownikom produkcję części stabilnych termicznie.

Ekosystem Fuse 1 sprawia, że druk 3D w technologii SLS jest bardziej przystępny cenowo i przyjazny dla użytkownika. Materiały są kluczem do rozszerzenia zakresu możliwych zastosowań, a Nylon 12 GF wypełniony włóknem szklanym został opracowany jako rozwiązanie dla użytkowników wymagających bardzo stabilnych i funkcjonalnych części. Po wprowadzeniu na rynek proszków Nylonu 11 i Nylonu 12, proszek Nylon 12 GF jest trzecim dodatkiem do oferty materiałowej Formlabs w obszarze SLS.

Źródło: www.formlabs.com
Zdjęcie: www.formlabs.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like