Formlabs - jeden z największych producentów fotopolimerowych drukarek 3D, ogłosił premierę Automation Ecosystem - platformy do zarządzania flotami swoich urządzeń. Nowe rozwiązania mogą być używane razem jako kompleksowy i zautomatyzowany system lub jako oddzielne jednostki do usprawnienia własnego, wyspecjalizowanego przepływu pracy. System będzie miał swoją oficjalną premierę na rozpoczynających się 5 stycznia 2023 r. targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas.

Automation Ecosystem składa się z trzech elementów: Form Auto, służący do usuwania gotowych części z drukarek 3D, Fleet Control będący zestawem nowych funkcji w oprogramowaniu PreForm, które ułatwiają zarządzanie flotą drukarek 3D oraz High Volume Resin System, który pięciokrotnie zwiększa pojemność żywicy w porównaniu ze standardowymi rozmiarami kartridżów Formlabs. Według firmy, połączenie ekosystemu z flotą drukarek Form 3+ lub Form 3B+ może umożliwić klientom zaoszczędzenie do 80% kosztów pracy, zmniejszyć ilość odpadów opakowaniowych nawet o 90% i obniżyć koszty produkcji części o 40%.

Form Auto może zostać podłączone do dowolnej drukarki 3D Form 3/B/+, a dzięki opatentowanej technologii Quick-Release zastosowanej w platformie Build Platform 2, usuwa części odłączając je z platformy i umieszczając w stacji czyszczącej Form Wash. Platforma jest automatycznie instalowana ponownie, a następny wydruk jest przygotowany i gotowy do użycia bez konieczności interakcji ze strony użytkownika. Akcja uwalniania jest rejestrowana przez wbudowaną kamerę, dzięki czemu użytkownicy mogą stale monitorować swoją produkcję z innego pomieszczenia lub budynku lub całkowicie innej lokalizacji. Co ważne, Form Auto zajmuje niewielką przestrzeń, więc jego instalacja nie wiąże się z koniecznością istotnego przebudowywania dotychczasowego stanowiska pracy.

Fleet Control to zestaw zaawansowanych funkcji PreForm - oprogramowania do przygotowywania wydruków 3D Formlabs oraz Dashboard - internetowego narzędzia do zarządzania drukarkami 3D i materiałami eksploatacyjnymi, które umożliwiają scentralizowane zarządzanie wieloma drukarkami 3D. Dzięki rozszerzeniu Fleet Control w Dashboard użytkownicy mogą przeglądać i edytować kolejkę dla grupy drukarek, a także duplikować lub ponownie drukować zadania bez konieczności ponownego otwierania PreForm. Dostęp do tych funkcji można uzyskać z dowolnego miejsca, więc zarządzanie kolejką może odbywać się po godzinach pracy, z domu lub z dowolnego innego miejsca.

Nowy system High Volume Resin zapewnia, że drukarkom 3D nigdy nie zabraknie materiału. Funkcje Fleet Control i Dashboard ostrzegają operatorów, gdy materiały eksploatacyjne są bliskie wyczerpania, dzięki czemu zawsze można zająć się wymianą żywic przed zakończeniem pracy lub zmiany. System mieści pięć litrów materiału w jednym pojemniku, umożliwiając realizację wielu zadań. Żywica jest uzupełniana przy pomocy pompy, zapewniając szybkie i wydajne dozowanie. System High Volume Resin zmniejsza ilość odpadów opakowaniowych o ponad 90% i wymaga mniej miejsca przeznaczonego na przechowywanie materiałów.

https://www.youtube.com/watch?v=mjPZ6nnKOeg

Źródło: www.formlabs.com
Zdjęcia: www.formlabs.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like