Formlabs wprowadza dwie nowe żywice – BioMed Black Resin i BioMed White Resin. Są to wysoce nieprzezroczyste materiały klasy medycznej przeznaczone do stosowania w zastosowaniach biokompatybilnych.

W 2020 roku Formlabs Medical wprowadził żywicę BioMed Amber Resin i BioMed Clear Resin, aby zapewnić klientom funkcjonalne materiały klasy medycznej do produkcji innowacyjnych, biokompatybilnych aplikacji i osprzętów. Dwa nowe materiały zostały zaprojektowane w celu przyspieszenia trendów jakie zaszły od tamtej pory w branży medycznej. BioMed Black Resin to matowy, czarny materiał do zastosowań biokompatybilnych wymagających długotrwałego kontaktu ze skórą lub krótkotrwałego kontaktu z błoną śluzową. Nadaje się do zastosowań wymagających wysokiego kontrastu do wizualizacji, doskonałej rozdzielczości i gładkiej jakości powierzchni.

BioMed White Resin to nieprzezroczysty biały materiał do zastosowań biokompatybilnych wymagających długotrwałego kontaktu ze skórą lub krótkotrwałego kontaktu z błoną śluzową. Materiał został zatwierdzony do krótkotrwałego kontaktu z tkanką, kością i zębiną.

Bazując na swoich właściwościach fizycznych i estetycznych, BioMed Black Resin i BioMed White Resin mogą zapewnić lepszą wizualizację podczas diagnostyki i planowania chirurgicznego, ponieważ lekarze wykorzystują kolorowe materiały do ​​narzędzi chirurgicznych, które wymagają zwiększonego kontrastu w stosunku do innych komponentów, tkanek miękkich lub środowisk. W produkcji farmaceutycznej czarno-białe wydruki mogą zapewniać kontrast między proszkami lub ciałami stałymi a kolorowymi częściami, aby wspierać wydajne przepływy pracy. Co więcej, te nowe materiały zapewniają wysokiej jakości, wykończone rozwiązania, które ułatwiają akceptację i przestrzeganie przepisów przez lekarza i/lub pacjenta.

Oprócz właściwości estetycznych nieprzezroczyste żywice BioMed Black Resin, będą blokować i pochłaniać dodatkowe światło, co jest kluczową właściwością, którą należy wziąć pod uwagę podczas drukowania części do zastosowań wrażliwych na ciepło i światło. Rozszerzona biblioteka materiałów biokompatybilnych oznacza, że ​​społeczność medyczna będzie miała teraz dostęp do materiałów pasujących do ich aktualnych zastosowań drukowania, przy czym każdy materiał zapewnia inne korzyści funkcjonalne.

Źródło: www.formlabs.com
Zdjęcia: www.formlabs.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like