KIMYA, filia francuskiej firmy ARMOR zajmującej się produkcją addytywną, ogłosiła plany rozszerzenia swojej oferty włókien z recyklingu o nowe, wysokowydajne materiały do ​​2024 roku. W ramach trzeciego etapu projektu FIL’REC firmy ARMOR, który jest powiązany z programem recyklingu tworzyw sztucznych ORPLAST, KIMYA planuje aby w jej ofercie znalazło się 70–100% materiałów pochodzących z recyklingu.

Od momentu wejścia na rynek druku 3D w 2016 r., gama filamentów KIMYA wciąż znajduje nowe zastosowania, a trzy z jej materiałów zakwalifikowano do użytku z drukarką 3D MakerBot METHOD X w grudniu 2020 r. Wdrożenie nowo zakwalifikowanego ABS Kevlaru, ABS-ESD i ABS-EC do pracy z METHOD X, pomogły już firmie osiągnąć znaczne oszczędności w obszarze produkcji aplikacji na potrzeby własne.

W 2018 roku projekt FIL’REC firmy ARMOR został zaaprobowany przez francuską Agencję ds. Środowiska i Zarządzania Energią (ADEME) w ramach inicjatywy recyklingu tworzyw sztucznych ORPLAST. Inicjatywa wspiera producentów przetwarzających surowce na produkty zawierające tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu, a także promuje przystosowanie systemów produkcyjnych do surowców pochodzących z recyklingu. W ramach projektu FIL’REC firma KIMYA opracowała i wprowadziła na rynek cztery nowe filamenty z recyklingu - HIPS-R, PETG-R, PLA-R i TPU-R. Teraz projekt ORPLAST wchodzi w trzecią fazę, w ramach której KIMYA skoncentruje swoje badania na opracowaniu nowej linii wysokowydajnych materiałów pochodzących z recyklingu do 2024 roku.

Firma dąży do uzyskania progu od 70% do 100% materiałów pochodzących z recyklingu w obszarze wysokowydajnych filamentów, bez wpływu na ich właściwości fizyczno-chemiczne. Ze względu na wyższy poziom odporności na temperaturę, zużycie i wypaczenie, materiały te nadają się do wymagających zastosowań w sektorach kolejowym, motoryzacyjnym i lotniczym.

KIMYA ma nadzieję, że do 2024 r. rozwinie swoją gamę wysokowydajnych materiałów pochodzących z recyklingu i chociaż nie jest jasne, ile dokładnie zostanie opracowanych do końca trwania projektu, asortyment jest określany jako „kompleksowy”. Firma jest przekonana, że ​​oferowanie tych materiałów wyróżni ją spośród innych producentów materiałów w dziedzinie wytwarzania przyrostowego.

Źródło: www.kimya.fr

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like