Branża medyczna stanowi jest obok branży przemysłowej jednym z największych beneficjentów technologii druku 3D. Nie ma praktycznie tygodnia, aby w mediach poświęconych drukowi 3D nie pojawił się jakiś news opisujący wykorzystanie tej technologii przy próbie ratowania komuś życia, poprawy jego zdrowia lub udoskonalenia danego procesu medycznego. Co ważne, w Polsce również mają miejsce takie wydarzenia. Najnowszym przykładem może być inicjatywa Fundacji Uroboros oraz firmy 3D Medical, które zamierzają wykorzystać druk 3D przy tworzeniu protez dłoni.

Fundacja Uroboros wywodzi się z Radomia, a jednym z jej pierwszych podopiecznym został cierpiący na anoftalmię chłopiec – Adaś Sypiół. Uroczysta inauguracja działalności fundacji odbyła się na początku bieżącego miesiąca w radomskiej Galerii Słonecznej, gdzie uczestniczyło kilka znanych osób w postaci chociażby gwiazdy ubiegłorocznej edycji programu “Mam Talent” – Mateusza Mendyki, mistrz Polski juniorów w boksie – Michał Żeromiński oraz zespół Glassesboys – polski duet producentów muzycznych i DJ-ów, współpracujący m.in. ze Snoop Doggiem.

Fundacja Uroboros zajmuje się pomocą społeczną, rehabilitacją oraz organizowaniem zajęć korekcyjnych w domach dziecka. Założyciele fundacji kilkukrotnie otrzymywali tytuł dobroczyńcy roku, posiadają również własny oddział w przychodni, w której podejmuje rehabilitację potrzebujących. Fundację wspierają znane i lubiane osoby.

Moreno

Nowe przedsięwzięcie fundacji ma na celu tworzenie protez dłoni w technologii druku 3D przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań pozwalających na kreowanie ruchomych części ciała. W sierpniu w Urzędzie Miejskim w Radomiu odbędzie się duża konferencja prasowa z udziałem prezydenta miasta, na której oficjalnie ogłoszony zostanie początek tego innowacyjnego projektu. Fundacja ma nadzieję, iż już w październiku uda się jej przedstawić pierwsze osoby, które dostaną od niej ruchome protezy wykonane w technologii druku 3D. Sierpniowa konferencja odbędzie się we współpracy ogólnopolskich mediów.

Kabaret Skeczów Męczących

Równocześnie Uroboros zaprasza producentów oraz usługodawców z branży druku 3D o wsparcie finansowe swoich działań w zamian za szeroko zakrojoną promocję marki w trakcie trwania konferencji. Wszystkie firmy zainteresowane współpracą przy tym projekcie są proszone o bezpośredni kontakt z fundacją pod adresem [email protected].

Stars

CD3D jest patronem medialnym sierpniowej konferencji.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News