In-Flexions, paryskie studio designerskie prowadzone przez Françoisa Brumenta and Sonię Laugier stworzyło jedyny w swoim rodzaju pokój mieszkalny wykorzystując druk 3D. “Printed Habitat” czyli “Wydrukowane Siedlisko” to zestaw wydrukowanych bloków, które po złożeniu tworzą ścianę będącą unikalnym połączeniem funkcjonalności z projektowaniem parametrycznym.

Źródło: www.in-flexions.com

Źródło: www.in-flexions.com

Poszczególne fragmenty ściany zostały wydrukowane na drukarce VoxelJet, dedykowanej do tworzenie dużych wydruków. Ściany wyposażone są w miejsca przeznaczone na położenie kabli elektrycznych, opcjonalnych instalacji wodnych  są również przystosowane do wieszania na nich róznych rzeczy. I chociaż prezentowana instalacja jest raczej mało funkcjonalną rzeczą do umieszczenia w przeciętnym mieszkaniu lub domu, pokazuje jak szerokie możliwości stoją przed projektantami wnętrz, którzy zdecydują sie na wykorzystanie technologii 3D.

drukowana_sciana_02

Źródło: www.in-flexions.com

Źródło: www.in-flexions.com

Źródło: www.in-flexions.com

Źródło: www.fabbaloo.com / www.in-flexions.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D