Ultimaker i MakerBot ogłosiły dziś zakończenie sensacyjnej fuzji, w ramach której dwóch czołowych producentów desktopowych drukarek 3D będzie działać pod jedną marką. Fuzja została ogłoszona w maju 2022 r., a architektami całej transakcji byli właściciele obydwu firm – Stratasys i NPM Capital.

Nowa nazwa połączonych spółek brzmi… UltiMaker. Firma w dalszym ciągu będzie oferować swoje autorskie linie produktowe – MakerBot METHOD, MakerBot Replicator, MakerBot SKETCH, Ultimaker 2+ Connect, Ultimaker S3, Ultimaker S5 i S5 Pro Bundle 3D. Rozwijane będą także systemy MakerBot CloudPrint i Ultimaker Cura, jak również należąca do MakerBota platforma z darmowymi modelami do druku 3D – Thingiverse.

UltiMaker deklaruje, że będzie pracować nad konsolidacją swoich linii biznesowych i produkcyjnych, ale planuje również zwiększyć wysiłki badawczo-rozwojowe w celu opracowania zupełnie nowych produktów dla użytkowników edukacyjnych i profesjonalnych, z nowymi aktualizacjami sprzętu i oprogramowania. UltiMaker twierdzi także że pieniądze pozyskane od swoich inwestorów – Stratasys i NPM Capital, zamierza zainwestować w dalszą ekspansję w obydwu Amerykach, regionie EMEA i Azji i Pacyfiku.

Źródło: www.ultimaker.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like