Jak zapewne wielu stałych czytelników CD3D doskonale pamięta, 8 marca tego roku, w Dzień Kobiet, na łamach naszego portalu miała miejsce premiera niezwykłego urządzenia autorstwa duetu Wójcik – Rokita w postaci Gaji Multitool. Słynna drukarka 3D do ceramiki, gliny i wszelkiego rodzaju mas, zyskała zupełnie nowy wymiar w postaci aż 10 wymiennych końcówek, co przekształciło ją w jedyne swoim rodzaju multinarzędzie. Gaja Multitool została po raz pierwszy zaprezentowana publicznie na targach Dni Druku 3D w Kielcach, gdzie była jednym z głównych atrakcji tego wydarzenia. Teraz twórcy drukarki 3D powracają z nową odsłoną urządzenia, które wynosi je na zupełnie nowy poziom. Oto GAIA Multitool MAXX o obszarze roboczym 45 x 105 cm!

Janusz Wójcik i Paweł Rokita myślą poważnie o wyjściu ze swoją drukarką 3D na świat, stąd też drobna, acz istotna zmiana w jej nazewnictwie. Wkrótce zostanie uruchomiona nowa odsłona strony internetowej, na której znajdzie się m.in. szereg nowych informacji, zdjęć i filmów z pracy urządzenia.

GAIA Multitool MAXX zachwyca swoimi wymiarami. Drukarka 3D ma aż 175 cm wysokości, aby zapewnić odpowiednio duży obszar roboczy. Reszta parametrów pozostaje bez zmian. W dalszym ciągu będzie można używać wszystkich dostępnych końcówek, z tym że powiększony trzykrotnie obszar roboczy, pozwoli na tworzenie bez porównania lepszych – a przede wszystkim bardziej okazałych wydruków.

GAIA Multitool MAXX 03

Janusz Wójcik i Paweł Rokita przy monumentalnej GAI Multitool MAXX

Przypomnijmy – GAIA Multitool w wersji standardowej i MAXX posiada 10 wymiennych końcówek:

  • głowica do druku 3D ceramiki (extruder na 1 litr)
  • głowica do druku ceramiki Bowden (zbiornik zewnętrzny na 10 litrów)
  • głowica do kartuszy (300 ml)
  • głowica FDM z extruderem 3 mm
  • głowica FDM z extruderem 1,75 mm
  • rysik diamentowy do rytownia napisów na metalu i szkle
  • nóż do wycinania liter z foli i samoprzylepnych oraz różnych szablonów np. lakierniczych z grubej folii
  • frezarka CNC do grawerowania napisów i dowolnych rysunków, płaskorzeźb etc.
  • głowica pisząca, za pomocą której można np. rysować specjalnym flamastrem ścieżki PCB
  • grawer laserowy.

GAIA Multitool MAXX 01

Cena GAI Multitool standard wynosi 14.471,54 PLN netto / 17.800 PLN brutto, cena GAI Multitool MAXX nie jest jeszcze znana.

GAIA Multitool MAXX 02

Z informacji jakie posiadam wiem, że to nie jest bynajmniej koniec nowości. Janusz z Pawłem pracują w pocie czoła nad kolejnymi rozwiązaniami i tematami, które już wkrótce mają szansę wywołać jeszcze więcej zamieszania niż do tej pory.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like