Jedna z największych firm lotniczych świata – GE Aviation, łączy siły z Allegheny Technologies Incorporated (ATI) – jednym z liderów rynku producentów metali dla przemysłu, tworząc spółkę joint venture, która ma za zadanie opracować nową technologię wytwarzania nietopliwego stopu tytanu. Współpraca ma na celu umocnić pozycję GE na rynku sproszkowanych metali wykorzystywanych w druku 3D.

Gdy w zeszłym roku GE przejęło szwedzkiego producenta drukarek 3D do metalu – Arcam AB, częścią umowy było także przejęcie spółki zależnej – kanadyjskiego AP&C, odpowiadającego za produkcję ok. 70% sproszkowanych metali wykorzystywanych w branży profesjonalnych technologii przyrostowych. Aktualne możliwości przerobowe firmy to 750 ton materiału rocznie. Stworzenie spółki joint-venture z ATI ma z jednej strony zapewnić zwiększenie produkcji, a z drugiej wprowadzić na rynek nowe rodzaje materiałów o lepszych właściwościach.

Na chwilę obecną technologia druku 3D z metalu jest wykorzystywana głównie przez przemysł lotniczy, dlatego udział w przedsięwzięciu GE Aviation nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. ATI również mocno koncentruje się na tej branży, jednakże jest też bardzo aktywna w dostarczaniu materiałów dla branży kosmicznej i obronnej, jak również energetycznej i motoryzacyjnej. ATI jest liderem w produkcji stopów niklu i tytanu, zwłaszcza do zastosowań w zaawansowanych silnikach odrzutowych.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News