get3D – czołowy dystrybutor drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych, wyłączny dostawca rozwiązań Ultimaker i colorFabb w Polsce poszerza swoje portfolio o kolejne produkty. Firma została autoryzowanym dystrybutorem urządzeń Raise3D i wprowadza do oferty jej dwa flagowe modele – Raise3D N2 i Raise3D N2 Plus.

Urządzenia charakteryzują się dużym obszarem roboczym na poziomie 30,5 x 30,5 x 30,5 cm (model N2) oraz 30,5 x 30,5 x 61 cm (model N2 Plus). Drukarki 3D są wyposażone w dwa extrudery bezpośrednie, 7-calowy, kolorowy panel dotykowy oraz moduł WiFi. Zamknięta komora robocza pozwala na drukowanie z materiałów o dużym poziomie kurczliwości jak ABS. Dodatkowo oba modele mają wbudowane zabezpieczenie przed utratą zasilania – w takim przypadku urządzenie zapamiętuje miejsce przerwania wydruku i po wznowieniu zasilania umożliwia jego kontynuację dokładnie w miejscu w którym drukarka 3D została zatrzymana.

Z racji wielkości obszaru roboczego Raise3D przystosowane jest do ciągłej, wielogodzinnej pracy. Własne oprogramowanie sterujące Idea Maker pozwala na przygotowywanie obiektów do druku 3D oraz zdalne sterowanie drukarką z poziomu komputera.

Raise3D to międzynarodowa firma z biurami w Chinach, USA i Holandii oraz własną fabryką i rozbudowanym działem R&D, w skład którego wchodzą min. naukowcy z Uniwersytetu w Szanghaju. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2015 r. od kampanii na Kickstarterze, gdzie zdobyła 445,892 $ na pierwsze urządzenie – Raise3D N1. Aktualnie firma skupia się na rozbudowaniu światowej sieci sprzedaży oraz wsparcia technicznego klientów oraz pracuje nad kolejnymi modelami przemysłowych drukarek 3D. Co ciekawe, obowiązki vice-prezesa oraz szefa rozwoju biznesu w Europie w Raise3D pełni Diogo Quental – były twórca portugalskiej firmy BEEVERYCREATIVE (i drukarki 3D BEETHEFIRST) oraz ex-CEO iGo3D.

Model N2 Dual dostępny jest w Polsce w cenie 13.000 PLN netto, zaś większy model N2 Plus Dual w cenie 16.300 PLN netto. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej, polskiej stronie Raise3D: www.raise3d.com.pl oraz jego dystrybutora – www.get3d.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

2 Komentarze

  1. Bardzo udane te drukarki, mam model 2N Pus, spisuje się świetnie. Od razu zalecam wymianę dyszek na stalowe.

  2. Zapraszam również do nowej grupy użytkowników Raise 3D https://www.facebook.com/groups/1970727349826829/

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować