get3D – czołowy dystrybutor drukarek 3D i filamentów w Polsce, w szczególności holenderskich marek Ultimaker i colorFabb, nawiązał oficjalną współpracę z niemiecką centralą iGo3D. Na jej mocy wprowadzi do swojej oferty drukarkę 3D The Form 2, drukującą z żywicy światłoutwardzalnej w technologii SLA. Firmy nie wykluczają rozszerzenia współpracy na kolejne produkty.

Aktualnie get3D posiada w ofercie drukarkę 3D oraz komplet żywic. Wkrótce w sklepie pojawią się wszystkie pozostałe akcesoria, tj. akcesoria do postprocessingu, kontenery na żywicę, czy zapasowe stoły robocze. Firma zapewnia, że wszystkie produkty będą dostępne od ręki.

Amerykańska firma Formlabs, twórca drukarki 3D The Form 2 – oraz jej poprzedników, The Form 1 i The Form 1+, zrewolucjonizowała rynek druku 3D żywic światłoutwardzalnych. Od czasu zwycięskiej kampanii na Kickstarterze w 2012 r., sukcesywnie rozwija dystrybucję swoich urządzeń na świecie, czyniąc z nich najczęściej kupowane drukarki 3D typu SLA w historii druku 3D. Jej sukcesy są doceniane przez konkurencję. W latach 2013-2015 Formlabs toczył zakończony ugodą spór patentowy z 3D Systems, a teraz podobne zarzuty pod jego adresem wytoczył EnvisonTEC, który nieoczekiwanie po czterech latach obecności urządzenia na rynku, odkrył że łamie ono jego dwa patenty.

Abstrahując od tego jak dalej potoczą się losy tej sprawy, The Form 2 zdobywa serca kolejnych użytkowników, doceniających idealne połaczenie wysokiej jakości technlogii SLA z relatywnie przystępną ceną.

Źródło: www.get3d.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować