Get3D.pl, czołowy sklep internetowy z materiałami do druku 3D, drukarkami 3D i akcesoriami, nawiązał współpracę z firmą Fenner Drivers – producentem elastycznego filamentu NinjaFlex, zostając oficjalnym dystrybutorem tego produktu w Polsce. Wiąże się to nie tylko z pełną gamą asortymentową lecz również niższymi niż do tej pory cenami. To nie koniec nowości w ofercie firmy, gdyż oprócz NinjaFlex, Get3D.pl zostało również oficjalnym dystrybutorem hotendów Full Metal E3D – najlepszych hotendów dostępnych w wolnej sprzedaży.

Na temat NinjaFlex popełniłem już kiedyś oddzielny artykuł w serwisie. To materiał do druku 3D, który miał swoją premierę w zeszłym roku, będąc jednym z pierwszych elastycznych i giętkich filamentów wykorzystywanych w technologii FDM. Jest to termoplastyczny elastomer (TPE), który umożliwia druk 3D elastycznych i giętkich modeli. Jego kluczową cechą jest zdolność do odwracalnej deformacji z możliwością odwzorowania pierwotnego kształtu. Tzn. nawet pod wpływem dużego ścisku, materiał jest w stanie powrócić do wcześniejszej formy.

NinjaFlex był testowany na wielu drukarkach 3D (MakerBot Replicator, MendelMax, RepRap, AirWolf etc.) i zachowuje się najlepiej na urządzeniach z bezpośrednim extruderem, przy użyciu standardowych ustawień dla filamentu ABS. Jest zdecydowanie niepolecany dla drukarek 3D z extruderem bowdena (np. Ultimaker) chociaż nie oznacza to bynajmniej, że druk 3D jest tam niemożliwy. Z drugiej strony świetnie przywiera do powierzchni roboczej drukarki 3D i nie ma potrzeby stosowania podgrzewanego stołu. Również taśma kaptonowa nie jest konieczna przy drukowaniu z NinjaFlex. Elementy wydrukowane z tego filamentu nie nadają się do klejenia, ze względu na zbyt słabą przyczepność materiału.

NinjaFlex_colors_c

Filament można zakupić w kilku wariantach wagowych (50 g / 100 g / 250 g / 0,5 kg / 0,75 kg). Cena półkilogramowej szpuli kosztuje 180 PLN za filament o średnicy 3 mm, lub 230 PLN za filament o średnicy 1,75 mm.

Jeśli chodzi o hotendy Full Metal E3D to nie mają one żadnych elementów z teflonu czy PEEK. Standardowy zestaw z termistorem pozwala na osiągnięcie bez problemu 300°C, natomiast wymiana na termoparę (wraz dodatkową elektroniką sterującą, która będzie dostępna już wkrótce) podnosi temperaturę do ponad 400°C. Tyle tylko, że na razie jeszcze nie ma po co… 🙂

Hot End Get 3D 01

Firma oferujemy wszystkie kombinacje:

 • E3D v5 1,75 mm direct w cenie 299 PLN
 • E3D v5 3 mm direct w cenie 299 PLN
 • E3D v5 1,75 mm bowden w cenie 319 PLN
 • E3D v5 3 mm bowden w cenie 339 PLN.

Dostępne są także zapasowe / wymienne dysze: 0,25 mm, 0,30 mm, 0,35 mm, 0,40 mm, 0,60 mm. Hot endy występują jako zestawy do samodzielnego montażu. W zestawie jest zawarte wszystko, włącznie z teflonową rurką bowdena jeśli jest taka potrzeba.

Hot End Get 3D 02

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

10 Komentarze

 1. Jeżeli cena dyszy E3D byłby w get3d taka sama jak bezpośrednio tylko w PLN to można byłby się pokusić (34 + 5 funtów = 200zł)

 2. Trochę rzucają się w oczy sformułowania typu “najlepszy hotend”, “czołowy sklep”, albo chociażby artykuł walący po oczach od dłuższego czasu na MdD3D. Rozumiem, że zazwyczaj wyrażasz w artykułach swoją opinię ale czasami można się zastanowić czy nie powinno być dopiski “Artykuł sponsorowany”

  1. Mateuszu, mogę cię zapewnić, że jak tylko zostaniesz wyłącznym dystrybutorem jakichś produktów na Polskę i dołożysz do swojej oferty 7 różnych modeli drukarek 3D też tak ładnie o tobie napiszemy 🙂

   Ewentualnie zachęcam do odwiedzenia działu WSPÓŁPRACA REKLAMOWA i skorzystania z kontaktu, a wtedy być może nie tylko ładnie o was napiszemy, to jeszcze przyozdobimy artykuł wspomnianą przez ciebie labelką ARTYKUŁ SPONSOROWANY 🙂

   A skoro już poruszasz ten temat, przypomnij może wszystkim ile zapłaciliście nam za ten tekst: https://centrumdruku3d.pl/mark-34-kolejna-polska-drukarka-3d-na-3ders-org/ oraz ile płaciliście za każdy przeforwardowany lead z zestawienia drukarek 3D?

   1. Haha..

    Czyli to nawet nie kryjecie się z tym, że wszystko macie opłacone,

    Jakie macie dowody na to, że jest to najlepszy hotend? Badania jakieś?

    1. Ech… Ani Get3D ani tym bardziej Jelwek nie zapłacili nam póki co ani złotówki. Co więcej, nigdy tego od nich nie oczekiwaliśmy. Mój komentarz w kierunku Mateusza odnosił się wyłącznie do tego, że nie przypominam sobie aby zarzucał nam pisanie tekstu sponsorowanego, gdy go bezinteresownie wspieraliśmy kilka miesięcy temu. Uważam też, że nie powinien tego odmawiać innym firmom, nawet jeśli są one jego bezpośrednią konkurencją.

     Jeśli chodzi o reklamę Get3D na Materiałach do Druku 3D to rozliczamy się w barterze (via mgsm). Natomiast w/w artykuł jest jednym z szeregu tego typu artykułów jakie pojawiły się w przeciągu ostatnich 15 miesięcy na CD3D w kontekście najprzeróżniejszych firm z rodzimej branży druku 3D.

     Każdemu kto się z nami kontaktuje w tej sprawie zawsze powtarzam: tekst dotyczący rynku lokalnego ma dla mnie 10-krotnie wyższą wartość niż dowolny news ze świata. Gdyby Get3D jedynie wprowadziło NinjaFlex i E3D do oferty, tekst na ten temat by się nie pojawił na CD3D. Uznałem jednak, że skoro został oficjalnym dystrybutorem obydwu marek to już warto o tym wspomnieć.

     Tak czy owak – haters gonna hate, doubters gonna doubt. Nie jest to pierwszy tego typu zarzut, nie jest też zapewne ostatni. To co mamy opłacone to serwer, domena i przejazdy na eventy i wywiady. Zgadnij przyjacielu kto za to wszystko płaci…? Tak, to my sami z własnych środków pozyskiwanych pracą w innych firmach i/lub formach działalności, absolutnie nie związanych z branżą druku 3D.

     1. Oczywiście, każdy chce żyć.

      Tylko proszę Panowie nie piszcie pochlebnie o kimś, kto jest oficjalnym dystrybutorem i narzuca sobie marżę około 50%.

     2. W zasadzie jestem spokojnym człowiekiem i idiotycznych wypowiedzi nie komentuję, ale tym razem ilość głupoty i jadu mnie z lekka powaliła i nie zdzierżyłem. Panie MZajas, pomijam już fakt, że jak się kogoś obrzuca błotem, to wypadałoby się przynajmniej przedstawić. Ale to może za trudne… tak samo jak za trudne jest sprawdzenie o czym się pisze, co zaraz wrednie i bezczelnie wytknę.

      Po pierwsze – wspomniane 34 funty to przepraszam za co? Proszę mi pokazać link do producenta na _kompletny_ zestaw E3D za tyle, to sam chętnie kupię. Oficjalna cena za najtańszy zestaw to 44 funty, można sprawdzić na stronie. Drobne 10 funtów różnicy, ale co tam, w końcu wie pan lepiej. Po drugie – polecam czytać ze zrozumieniem – to jest cena NETTO! Czyli taki mądry i sprytny klient jak pan zdziwi się jak nie wiem co, że do wspomnianych 44 funtów trzeba jeszcze doliczyć VAT. Fakt – brytyjski jest niższy. Tylko 20%. To już mamy… umie pan liczyć, czy też za trudne? To podpowiem – 44 * 1,20 = 52,80. Funtów. Teraz przesyłka do Polski. Cóż, można za 3,70 funta, ale to przesyłka bez żadnej gwarancji, nawet nie jest polecona. No ale niech będzie – 3,70 funta. Acha – NETTO! Cholera, znowu trzeba coś policzyć… 52,80 + 3,7 * 1,2 = 57,24 funta. Ok, zerknijmy na kurs, nie chce mi się szukać wezmę kurs sprzedaży z dzisiaj z mojego banku bo mam pod ręką. 1 funt = 5,1675. No to ostatnie podliczenie – 57,24 * 5,1675 = 295,7877 zł…. taaaaaa…. eeee, nie chce mi się dalej tego wyliczenia ciągnąć.

      Co prawda studiowałem matematykę, ale mogę się mylić, więc proszę łaskawcę o wyjaśnienie jak wyliczona kwota ma się do podanych 200 zł? A i jeszcze proszę mi pokazać te 50% marży. Jak na razie to pan się z lekka o 50% raczył pomylić.

      W zasadzie mógłbym Pana (nie, jednak pana) oskarżyć z powództwa cywilnego o wprowadzanie moich klientów w błąd i działanie na szkodę firmy. I myślę, że CD3D też może się dołączyć, za zarzut, że publikują artykuł sponsorowany a o tym nie informują. Tym bardziej, że akurat za to, to chyba CD3D może z mocy prawa beknąć. Panie Pawle – pozwiemy go? Wygramy, nie wygramy, ale może następnym razem ktoś inny się zastanowi zanim napisze bzdury i głupoty. Ze znalezieniem raczej nie będzie kłopotu, już paru takich anonimowych mądrali znalazłem to i jego namierzę.

      Jeśli stać pana na to, to oczekuję przynajmniej jednego słowa. Jest takie, ale wiem, może nie przejść przez gardło i przez klawiaturę. Z mojej strony to jest koniec tematu – nie będę więcej tutaj ani nigdzie indziej na ten temat dyskutował. Stary już jestem i cenię sobie swój spokój.

      Adam Kozubowicz – get3D

     3. Dziękuje za wyjaśnienie sytuacji, przepraszam za moje oszczerstwa, jeżeli można to proszę w takim razie usunąć dyskusję w celu nie wprowadzania w błąd innych.

     4. Przeprosiny przyjmuję i jednocześnie za nie dziękuję – bo jednak ostatnimi czasy, rzadko to się zdarza. Co do usunięcia dyskusji – to już pozostaje w gestii Pana Pawła – z mojej strony nie ma problemu.

     5. Pan Paweł podjął decyzję, że dyskusja zostaje. Pan Paweł pisząc teksty w niniejszym serwisie zawsze jest świadomy tego co pisze i zawsze bierze odpowiedzialność za swoje słowa, wierząc iż inni również to czynią.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować