Get3D oficjalnym dystrybutorem NinjaFlex i Full Metal E3D

10

Get3D.pl, czołowy sklep internetowy z materiałami do druku 3D, drukarkami 3D i akcesoriami, nawiązał współpracę z firmą Fenner Drivers – producentem elastycznego filamentu NinjaFlex, zostając oficjalnym dystrybutorem tego produktu w Polsce. Wiąże się to nie tylko z pełną gamą asortymentową lecz również niższymi niż do tej pory cenami. To nie koniec nowości w ofercie firmy, gdyż oprócz NinjaFlex, Get3D.pl zostało również oficjalnym dystrybutorem hotendów Full Metal E3D – najlepszych hotendów dostępnych w wolnej sprzedaży.

Na temat NinjaFlex popełniłem już kiedyś oddzielny artykuł w serwisie. To materiał do druku 3D, który miał swoją premierę w zeszłym roku, będąc jednym z pierwszych elastycznych i giętkich filamentów wykorzystywanych w technologii FDM. Jest to termoplastyczny elastomer (TPE), który umożliwia druk 3D elastycznych i giętkich modeli. Jego kluczową cechą jest zdolność do odwracalnej deformacji z możliwością odwzorowania pierwotnego kształtu. Tzn. nawet pod wpływem dużego ścisku, materiał jest w stanie powrócić do wcześniejszej formy.

NinjaFlex był testowany na wielu drukarkach 3D (MakerBot Replicator, MendelMax, RepRap, AirWolf etc.) i zachowuje się najlepiej na urządzeniach z bezpośrednim extruderem, przy użyciu standardowych ustawień dla filamentu ABS. Jest zdecydowanie niepolecany dla drukarek 3D z extruderem bowdena (np. Ultimaker) chociaż nie oznacza to bynajmniej, że druk 3D jest tam niemożliwy. Z drugiej strony świetnie przywiera do powierzchni roboczej drukarki 3D i nie ma potrzeby stosowania podgrzewanego stołu. Również taśma kaptonowa nie jest konieczna przy drukowaniu z NinjaFlex. Elementy wydrukowane z tego filamentu nie nadają się do klejenia, ze względu na zbyt słabą przyczepność materiału.

NinjaFlex_colors_c

Filament można zakupić w kilku wariantach wagowych (50 g / 100 g / 250 g / 0,5 kg / 0,75 kg). Cena półkilogramowej szpuli kosztuje 180 PLN za filament o średnicy 3 mm, lub 230 PLN za filament o średnicy 1,75 mm.

Jeśli chodzi o hotendy Full Metal E3D to nie mają one żadnych elementów z teflonu czy PEEK. Standardowy zestaw z termistorem pozwala na osiągnięcie bez problemu 300°C, natomiast wymiana na termoparę (wraz dodatkową elektroniką sterującą, która będzie dostępna już wkrótce) podnosi temperaturę do ponad 400°C. Tyle tylko, że na razie jeszcze nie ma po co… 🙂

Hot End Get 3D 01

Firma oferujemy wszystkie kombinacje:

  • E3D v5 1,75 mm direct w cenie 299 PLN
  • E3D v5 3 mm direct w cenie 299 PLN
  • E3D v5 1,75 mm bowden w cenie 319 PLN
  • E3D v5 3 mm bowden w cenie 339 PLN.

Dostępne są także zapasowe / wymienne dysze: 0,25 mm, 0,30 mm, 0,35 mm, 0,40 mm, 0,60 mm. Hot endy występują jako zestawy do samodzielnego montażu. W zestawie jest zawarte wszystko, włącznie z teflonową rurką bowdena jeśli jest taka potrzeba.

Hot End Get 3D 02

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.