Gdy w połowie 2013 roku spotkałem i poznałem Adama Kozubowicza – prezesa get3D, pamiętam, że już podczas naszej pierwszej rozmowy wspominał mi o tym, iż chciałby otworzyć salon z drukarkami 3D – najlepiej w jakimś dużym centrum handlowym w rodzaju łódzkiej Manufaktury. Wtedy brzmiało to mało realistycznie – drukarki 3D były wciąż absolutnym novum, a ich popularność była znikoma. Od tamtej pory wiele się jednak zmieniło w Polsce i na świecie, a Adam Kozubowicz jest bliższy realizacji swojego celu niż mogłoby się wydawać… Jego drukarki 3D stanęły właśnie w Manufakturze, choć nie jest to jeszcze typowy salon sprzedażowy.

Od kilku dni każdy kto odwiedzi Experymentarium w Łódzkiej Manufakturze, natrafi na drukarki 3D Ultimaker, których get3D jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce. Experymentarium to nowoczesna i innowacyjna placówka edukacyjna, skierowana do dzieci jak i do młodzieży. Realizuje projekty mające na celu popularyzację nauki poprzez zabawę. Goszczą tam różnego rodzaju wystawy tematyczne z całego świata. Prezentowane ekspozycje zachęcają do interaktywnego udziału, co sprawia, że zwiedzający są mocno zaangażowani w poznawanie tematu wystawy.

Jeśli chodzi o get3D, to na specjalnie przygotowanym stoisku prezentowane są drukarki 3D Ultimakera – GO, Extended i Ultimaker 2. Stoisko jest czynne codziennie w godzinach pracy Experymentarium tj. 10:00 – 22:00. Drukarki 3D oczywiście drukują, można też obejrzeć gotowe wydruki z różnych mniej lub bardziej typowych filamentów. Przykładem może być kolekcja biżuterii zaprojektowanej i wydrukowanej przez Magdalenę Stecką z get3D, która jest w całości drukowana z filamentu bronzeFill – kompozytu PLA i brązu.

Stoisko będzie sukcesywnie rozbudowywane i powiększane, póki co na miejscu można już nabyć filamenty firm colorFabb i Barrus oraz zamówić samą drukarkę 3D.

Źródło: www.get3d.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować