Get3D.pl otwiera showroom z drukarkami 3D w Łodzi

0

Get3D.pl – jeden z czołowych dystrybutorów filamentu w Polsce oraz oficjalny dystrybutor RepRapPro, Felixa, a od niedawna również resseler Up!`a, otworzył właśnie swój showroom, a więc miejsce, gdzie można przyjść i obejrzeć drukarki 3D w akcji. Showroom jest zlokalizowany w siedzibie firmy w centrum Łodzi, w stylowej kamienicy na rogu Al. Kościuszki i Zielonej. Na chwilę obecną do showroomu można wejść po ówczesnym umówieniu się, ale już od stycznia przyszłego roku ma on być otwarty dla wszystkich w godzinach 10:00 – 17:00.

Źródło: www.get3d.pl

Źródło: www.get3d.pl

Na temat shoowroomów mówi się w branży od co najmniej kilku miesięcy. Pierwszym tego typu obiektem była (jest?) na swój sposób siedziba krakowskiego Materialination na ul. Berka Joselewicza 21, gdzie można było obejrzeć drukarki 3D firmy w akcji i porozmawiać o druku 3D. Kolejnym projektem tego typu była również zlokalizowana w Krakowie Drukarnia Biko 3D, w której obejrzeć można m.in. Leapfroga, Idea Lab, ZMorpha czy RapMana. Na II edycji Dnia Druku 3D w Kielcach zapowiadane było również otwarcie tego typu punktu w Warszawie, tworzonego przez Klub KonTiki (znanego w branży druku 3D z wydania słynnej „Książki„), jednakże póki co nie trafiły do mnie jakiekolwiek informacje to potwierdzające. Tak czy inaczej, w Łodzi takowy punkt również już jest i mam nadzieję, że wkrótce powiększy się on o kolejne urządzenia.

Źródło: www.get3d.pl

Źródło: www.get3d.pl

Mimo wszystko showroomowi Get3D.pl daleko do podobnych miejsc tego typu w Londynie czy w Niemczech. iMakr czy iGo3D to prawdziwe salony sprzedażowe, gdzie prezentowanych jest kilkanaście modeli różnych drukarek 3D, mnóstwo różnorodnego filamentu oraz gotowych wydruków do kupienia. Zlokalizowane są one w niezwykle atrakcyjnych lokalizacjach a na ich wystrój były wyłożone niemałe pieniądze. Póki co rodzime showroomy są dość skromne, jednakże bardzo adekwatne do potencjału rynkowego. Sam fakt, iż słyszałem jedynie o dwóch punktach tego typu w całym kraju jest dość symptomatyczny. Na razie powinniśmy się cieszyć z tego, że w ogóle powstają, ponieważ stanowią tak naprawdę jedyne miejsce gdzie można obejrzeć i porównać kilka niezależnych od siebie urządzeń.

Źródło: www.get3d.pl

Źródło: www.get3d.pl

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do wizyty na stronie Get3D.pl i umówienia się na osobiste odwiedzenie ich showroomu.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.