get3D wprowadza do oferty drukarki 3D Ultimakera oraz… kompozyt PLA i GRAFENU!

0

Na koniec czerwca tego roku, pisałem iż łódzkie get3D zostało oficjalnym dystrybutorem marki Ultimaker na Polskę. Dziś z kolei mogę z przyjemnością poinformować, iż drukarki 3D tej firmy są już dostępne w ofercie get3D i dotyczy to wszystkich czterech modeli – Ultimakera 2, GO, Extended oraz drewnianego Ultimakera Original w wersji do samodzielnego montażu. Kolejną nowością w ofercie get3D jest mający swoją światową premierę w marcu tego roku, głośny kompozyt PLA i GRAFENU z Graphene Labs! Filament o wyjątkowych właściwościach fizycznych, pozwala m.in. na drukowanie kontrolerów do gier, kontrolerów MIDI, klawiatur, jak również tworzenie za jego pomocą ścieżek przewodzących prąd w urządzeniach elektronicznych (np. pod LED`y).

Jeśli chodzi o ofertę Ultimakerów, to są one dostępne w przeciągu 14 dni od daty zaksięgowania przelewu na koncie dystrybutora. Ceny przedstawiają się następująco: Ultimaker 2 – 9.999 PLN, Ultimaker 2 GO – 6.300 PLN, Ultimaker 2 Extended – 13.100 PLN a Ultimaker Original – 6.300 PLN (wszystkie ceny brutto).

Jeśli chodzi o kompozyt PLA i grafenu, to jest on dostępny od ręki, a jego cena kształtuje się na poziomie 389,90 PLN brutto za rolkę o wadze 200 gr. To horrendalnie wysoka cena jak za materiał do niskobudżetowej drukarki 3D, ale należy pamiętać, iż rozmawiamy o grafenie! To słynny materiał przyszłości, wytrzymalszy od diamentu, lepiej przewodzący prąd od miedzi i bardziej elastyczny od gumy. Drukuje się go na tych samych ustawieniach co PLA i co za tym idzie, (teoretycznie) może on być używany na praktycznie każdej drukarce 3D.

Graphene Filament

Właściwości:

  • oporność objętościowa: 0,6 – 1,0 Ω/cm
  • kolor: czarny
  • średnica: 1,75 mm
  • waga filamentu na szpuli: 200 g
  • zawiera grafen dla zapewnienia przewodności elektrycznej i ulepszonych właściwości mechanicznych; materiał bazowy – PLA.

Graphene Filament 02

Więcej informacji na temat tego filamentu na stronie dystrybutora.

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.