Get3D, czołowy sklep internetowy z filamentem i drukarkami 3D wprowadza do oferty nowy filament o nazwie bioFila. Materiał ten pochodzi z Niemiec i występuje w trzech wariantach: linen 1,75 mm, linen 2,85 mm oraz silk 1,75 mm. To co czyni go wyjątkowym, to fakt, iż jego głównym składnikiem jest lignina, czyli jeden z podstawowych składników drewna. Linen ma po wydrukowaniu chropowatą fakturę, podczas gdy silk jest gładki.

TwoBears BioFila jest biodegradowalny. Lignina, która jest głównym składnikiem filamentu jest substancją lepiszczową, nadającą drewnu wytrzymałość na ściskanie, utrzymując jego sztywność. Jest zupełnie nowym materiałem – nie jest to typowa mieszanka PLA + wypełniacz, jak chociażby w przypadku LayWood czy Woodfill, gdzie sproszkowane drewno stanowi ok. 40% składu. Wydruki z bioFila są mocne i wytrzymałe. Zalecana temperatura druku 3D to 220-240°C dla linen i 165-200°C dla silk. Zalecana prędkość druku 3D to 20-40 mm/sek.

Filamenty mają wagę 0,725 kg, są nawinięte na szpulę i kosztują po 189,00 PLN brutto. Więcej szczegółów na www.get3d.pl.

Biofila 01

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować